Portakal Zencefil Kış Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Kış çayları gibisi de yok değil mi? Kışın ortasında donarken içimizi ısıtan, yeri geldiğinde zayıflamaya katkıda bulunan, yeri geldiğinde ise bizi sağlığımıza kavuşturan, hastalık kovucu kış çaylarına bir yenisini daha eklemek istedik. Kış çaylarının en güzel özelliği aynı zamanda detoks yapmalarıdır. Yani hepsi yapmasa da hem detoks yapan hem de kış çayı özelliği taşıyan çayları tercih etmelisiniz.

Portakal Zencefil Çayı Malzemeleri

  • Bir tatlı kaşığı toz zencefil
  • Yarım limonun suyu
  • Bir adet organik portakal
  • Bir tatlı kaşığı kestane balı

Kış Çayı Tarifi

Bu müthiş çayı hazırlamak oldukça kolay sayın okurlar. İki su bardağı soğuk suyu çaydanlığa koyuyoruz. Zencefili ve bir portakalı kabuklu bir şekilde çaydanlığın içine atıyoruz. Kaynayana kadar arada bir karıştırarak devam ediyoruz. Kaynadıktan sonra yirmi dakika kadar süreyle demlemeye bırakıyoruz. Ardından yarım limonu çaydanlığa sıkın ve balı ilave ederek karıştırın.

Bu çayı sabah erkenden ve akşam yatmadan içmeniz gerekiyor. Bu şekilde içerek hastalıklara davetiye çıkarmamış olacaksınız. Diğer zamanlarda ise bu lezzetli çayı istediğiniz zaman içebileceksiniz. Ayrıca limon, portakal gibi yağ yakıcı bileşenler, kestane balı gibi tok tutan bir besin ve ödem attıran zencefil bir aya gelince ister istemez bir zayıflama kürü yapmış olacaksınız. Hem zayıflama ürünü hem de ilaç olarak işinize yarayacak bu çayı denemenizde de bir sakınca yok. Sonuçta doğal bir ürün olduğundan bir zararı olmamakla beraber, evde hazırladığınız bu çayı gönül rahatlığı ile tüketeceksiniz.