Preimplantasyon Genetik Tanı Yaptırmak Çok Önemli mi?

  • 1 Star
    Loading...

dna 3

Ailenizde öncesinde, düşük yapmış insanlar, sakat çocuğu olanlar, bebek sahibi olamayanlar varsa preimplantasyon genetik tanının önemi çok daha fazladır. Akrabalarınızda böyle sıkıntıların olması sizde de olacağı anlamına gelmez tabi ki ama geç kalmadan önlem almak çok önemlidir. Sizlerde genetik sıkıntılar olması da, bebeğinizi etkileyecek anlama gelmez ama dediğimiz gibi preimplantasyon genetik tanının mantığı sadece önlem almaktır.

Düşüğün, sakat çocuğun genetik problemlerden önce birçok sebebi olabilir, bunlardan bazıları yanlış beslenme, alkol, sigara, uyuşturucu kullanımı gibi sorunlardır.

Preimplantasyon genetik tanının koyulması tüp bebekte başarı oranını artırırken; düşük, gebelik riskleri, sakat çocuk olma ihtimallerini azaltmaktadır.

Aklınızda olan “akrabamın çocuğu olmuyor benim olur mu” gibi sorularınızın cevabını preimplantasyon genetik tanı koyma yöntemiyle bulacaksınız ve gebeliğe biraz daha adapte olmuş olacaksınız.

Preimplantasyon genetik tanı yöntemine herkesin başvurmasına gerek yoktur bu yüzden  Preimplantasyon Genetik Tanı Yöntemini Özellikle Tavsiye Ettiklerimiz adlı yazımızda kimlere önerdiğimizi bulabilirsiniz.