şişli vip bayan

Protein Diyeti ile 6 günde 4 kilo

  • 1 Star
    Loading...

Şaka gibi gelmesin kulağınıza. 6 günde 4 kilo vermek mucizevi değil elbette ama oldukça zor bir diyet listesi ile mümkün tabi. Hızlı zayıflatan diyet listesi nasılmış bir göz atalım.

Örnek diyet kahvaltısı

Protein diyetlerinde kahvaltı önemli bir öğün.

  • Bir ya da iki adet katı haşlanmış yumurta
  • Yağ oranı oldukça düşük beyaz peynir
  • Şekersiz çay ya da kahve

Biraz az gibi gelmiş olabilir ama haşlanmış yumurtanın sizi ne kadar tok tutacağını bilseniz böyle düşünmezdiniz.

Örnek öğle ve akşam yemeği

Öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde yine tercihler iyi protein içeren yemeklerden yana olacak. Bu yemekleri olabildiğince az tereyağı kullanarak ya da yağsız olarak pişirmeye çalışın. Fırında, haşlanmış ya da ızgara olarak tüketmek ilk tercihleriniz arasında olsun.

  • Barbunya, soya fasulyesi gibi protein oranı yüksek baklagillerden yapılmış yemekler
  • Yağsız 1 kase yoğurt
  • Tavuk, kırmızı et, hindi, balık gibi et ailesinden yapılmış yağsız yemekler

Bir öğünde etli, bir öğünde etsiz yemek iyi olacaktır. Protein diyetlerinin en büyük sıkıntısı sindirim sistemini zorlaması, kabızlık ve protein kaynaklı hastalıklar doğurabilmesidir. Bu yüzden vücuda giren ağır protein oranının etkisini azaltmak için spor yapmak ve bol su içmek çok önemlidir. Gün aşırı yani iki günde bir yarım saati geçecek şekilde tempolu yürüyüşlerle de 6 günlük protein diyetini desteklerseniz 4 kilo vermeniz mucize olmayacak.

Protein diyetleri en az 6 ay arayla yapılmalı, sürekli yapılmamalıdır. Herşeyin fazlası zarar olacağı gibi proteinin de fazlası zararlıdır. Hamileler, kalp, şeker hastalığı olanlar ve 60 yaş üstü kişilere bu tarz şok diyetleri ve protein diyetlerini önermiyoruz.

anal porno izle