Protein İçerikli Şok Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Protein içerikli şok diyetler son zamanlarda oldukça moda. Çünkü insanlar artık vücudun besinleri yakma sırasının karbonhidrat, yağ ve protein olduğunun farkında. Bu yüzden hatta ekmeği hayatından çıkaran birçok insan tanıyorum. Yani demek istediğimiz karbonhidratlı gıdalar tüketmezseniz vücudunuzdaki yağlar hızla tükenmeye başlayacak bu da zayıflamanıza yardımcı olacak. Pekala karbonhidrat yemeyeceğiz fakat ne yiyeceğiz? sorusunun cevabına gelelim. Protein içerikli gıdalarla besleneceksiniz, bunlarda kasa dönüşecek ve kilo derdinden kurtulmanıza yardımcı olacak. Şimdi bakalım öğünlerde neler öngörülüyor bu diyette?

ÅŸok protein diyeti

Kahvaltı bir adet haşlanmış yumurta ya da 1 kase yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. Az gibi gözükse de aslında tok tutan bir kahvaltıdır.
Öğle yemeği biraz daha doyurucu diyeceğiz ama sizi ne kadar tatmin eder bilmem. 3 kase yağsız yoğurt tüketmeniz gerekiyor bu öğünde de.
Akşam yemeği diğer öğünlere göre çeşitlilik içeriyor. Balık, kırmızı et ya da tavuk üçlüsünden birini bir porsiyonu geçmeyecek şekilde tüketmeniz mümkün olacak. Fakat bunların nasıl piştiği gerçekten çok önemlidir. Tavada olarak aklınızdan ucundan bile geçmesin sayın okurlar. Yapacağınız protein yemeklerinin hem protein özelliğini kaybetmemesi için hem de yağ barındırmaması için haşlanmış, ızgara ya da fırında pişmiş olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Protein diyetleri hele hele şok protein diyetleri oldukça sıkıntılı diyetlerdir. Vücuda bir anda sadece proteinle yüklenilmesi vücutta kabızlık gibi sıkıntılara yol açabilir. Hatta eğer o proteini karşılayacak sporu yapmazsanız gut hastalığı gibi sıkıntılarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bol bol su içerek kabızlığa engel olmak gerekmektedir. Artan üre ve ürik asit miktarını azaltmış oluruz.

hızlı kilo verdiren diyet

Günlük en az yarım saat tempolu yürüyüş ve üstüne de en az on beş dakikalık bölgesel çalışmayla (mekik, çökme kalkma gibi) yağ yakımı gerçekleşir ve fazla protein tüketiminden kaynaklı sıkıntılar ortadan kalkmış olur.

Bu diyeti bir haftayı geçmemek üzere altı ayda bir uygulayabilirsiniz. Hem şok diyet olması özelliğinden kaynaklı hem de protein diyeti olmasından kaynaklı sıkı bir diyet programı olduğundan sık uygulanması sıkıntılar yaratabilir. Ayrıca hamile, bebeğini emziren, tansiyon, şeker ve kalp hastalarının uygulaması sakıncalıdır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.