şişli vip bayan

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Protez tırnak bakımı oldukça önemlidir. Bu işlemler yenileme veya dolgu adı altında bilinir. Tırnakların uzama zamanları kişiden kişiye değiştiği için protez tırnak bakımı sıklıkları da buna göre değişiklik gösterir. Bundan dolayı bakım sıklığının en doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir. Doğru zamanlarında yapıldığı taktirde protez tırnakları uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Tırnaklar bu sırada doğal olarak da uzayacağından dolayı tırnak diplerinde belli bir boşluk olacaktır.Protez tırnakların yapılacağı alanlar ile normal tırnak arasında bir kalınlık farkı olacağından dolayı bunların kötü görünmemesi için belli zamanlarda boşlukların tekrar doldurulması gerekmektedir.

Protez tırnak bakımı işlemine, Elektrikli törpü yardımı ile en üst katmanları alınarak yapılmaktadır. Üstte bulunan cilanın iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ancak doğal tırnakların yapısına zarar verilmeden yapılmasına dikkat ediniz. Geriye kalan düzenlemelerde normal törpü kullanılarak yapılabilir. Tırnakların tozlardan arındırılması önemlidir. Tırnakların üstü pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirmek önemlidir. Daha sonra oluşan boşlukları mutlaka özel malzemeler ile doldurma işlemini yaptırmalısınız.

  • Protez tırnak bakımı nasıl çıkarılır?

✔Akrilik tırnaklarınızı olabildiğince kısa tutun.

✔Bir cımbız ile sivri ucu ile kenarlarını yavaşça kaldırın.

✔Bir kaba aseton içermeyen tırnak cilası çıkarıcı dökün.

✔Burada dikkat etmeniz gereken husus tırnak cilası çıkarıcısı buharlaşabilir o yüzden zaman zaman üzerine ekleme yapın.

✔Tırnaklarınızı 40 dakika kadar bu temizleyicin içinde bekletin.

✔Tırnaklarınızın gevşediğini hissedince yavaşça cımbızla çekin.

✔Zorlanma hissederseniz 10 dakika kadar daha bekleyin.

  • Kimler protez tırnak uygulaması yapabilir?

Protez tırnaklar aslında takma tırnak modellerine göre daha kullanışlı ve sağlıklıdır. Fakat araştırmalara göre bazı kişilerin protez tırnak uygulamasından geri durmaları tavsiye edilmektedir;

*Tırnak yeme alışkanlığına sahip olan ve tırnaklarının uzamasına izin vermeyen kişiler başta protez tırnak uygulamasını tercih etmektedir. Yapmış olduğu iş sebebi ile tırnaklarını çok kullanan kişiler, sıklıkla oje değişimi yapan televizyon ve sahne sanatçıları da protez tırnak uygulamasını sıklıkla tercih eder. Hassas tırnakları bulunan ve sürekli olarak çatlama, pürüz ve kırılma gibi sorunlar yaşayan kişiler için de bu uygulama oldukça idealdir. Kısa aralıklar ile maniküre zaman ayıramayanlar, yanlış ojelerin kullanılmasından dolayı tırnaklarında sararma meydana gelen kişiler ve bakımlı olmak isteyen hanımlar tırnaklarını istemiş olduğu uzunluğa getiremeyen ve şekil vermekte zorluk yaşayan kişiler protez tırnağı tercih etmektedir. Protez tırnak uygulaması tercihlere göre birçok nedenden dolayı yapılsa bile ellerinde ve tırnaklarında mantar gibi cilt sıkıntıları bulunan kişilerin uygulaması gerekmektedir. Ellerde ya da tırnaklarda oluşan hastalıklar tamamen kaybolunca protez tırnak yaptırmak oldukça uygun olacaktır. Bunun için bu uygulamayı yapan yerlerin sizi yönlendirmesi ve bunun için karar vermesi daha uygun olacaktır.