Rooibos Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Güney Afrika’da yetişen rooibos çayı, zayıflatan çaylar arasında üst sıralardadır. Adını daha önce kaç kez duydunuz bilmiyorum ama kızıl çalı diye anılan bir bitkinin yapraklarından elde edilen bu çay,  açlığı hissettirmeyerek yağ yakılmasını sağlar.

Rooibos çayını internetten, iyi aktarlardan temin edebilirsiniz. Aldığınızda çayı nasıl demliyorsanız eğer, rooibos çayını da çaydanlığa koyup önce kaynatıyoruz, ardından da çay süresi kadar demlenmeye bırakıyoruz. Yani çökünce çayımız hazır diyebiliriz. İsteyenler çayın içine limon sıkabilir, bal, tarçın, zencefil, karanfil atabilir. Bunlar zayıflamanıza zararı olmayacak malzemelerdir, gönlünüz rahat olsun.

Pekala çay bunu nasıl yapıyor? Normalde yemekten sonra acıktığınızda beyninize mide tarafından sinyaller gönderilir açım açım diye. 🙂 Bu sinyalleri alır beyin ve bizde hemen bir yemek yeme isteği uyanır. Yemek yediğimizde tam yağ yakacak olan vücut, ondan vazgeçer ve yeni gelen kolay yakılabilenleri yakar. Böylece yağ parçalanmasına engel olmuş oluruz. Rooibos çayı sizde tok hissi yaratacak ve yağ yakmanızı sağlayacaktır. Yağ yakma ve tok tutma hissinin bir arada bulunması da bu çayı oldukça değerli kılıyor.

Zayıflama çayları diyetler yerine oldukça fazla tercih ediliyor son yıllarda. Bunun sebebi zorlamaması, aç bırakmaması, her zaman rahatça uygulanabilmesi ve yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo verdirmesidir. Rooibos çayı, kilo verme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır sayın okurlarımız.

İnternetten, aktarlardan, büyük marketlerden temin edebileceğiniz bu çayı için ve hem detoks hem zayıflama yaşayın. Aktarlarda kırmızı çay olarak da satılıyor olabilir ama rooibos olduğundan emin olun.