• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç diplerine masaj!

  • 1 Star
    Loading...

Saç dökülmesinin bir sürü etkeni olmasına rağmen bu etkenlerin içinde önem sırası yüksek olan etmenlerden biri saç derisinin, saç köklerinin zayıflaması, yıpranmasıdır. Bu konuda uzmanların tavsiye ettiği bir sürü saç bakım ürünü, şampuan, bitki özlü güçlendirici olsa da bunları sadece kullanmak yeterli olmaz. Neden mi? Çünkü kullandığınız şampuan ya da saç bakım ürünü çoğunlukla kimyasal madde içerir ve saç diplerinizi güçlendirirken bir yandan saçın kendisine zarar verebilir.

Doğru olan sadece bitkisel özlü saç bakım ürünleri kullanmak ya da sadece bitkiyi kullanmaktır. Örneğin sadece badem yağı ile bile saç köklerinizi güçlendirmeniz mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ise badem yağını saç diplerinize sürerken iyice yedirmek maksadıyla iyice masaj yaparak kullanmaktır.

Hatta saç köklerinize bir şey sürmeyecekseniz bile saç diplerinize arada masaj yaparak köklerin rahatlamasını, aralanmasını ve oksijen alarak güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Saç diplerine yapılan masaj, saç diplerinde birikmiş olan pisliklerden arındırır, saç köklerinin çıktığı gözenekleri açar. Gözeneklerin tamamen kapanması ya da çıkan saçları sıkıştırması sonucu ise saç dökülmesi gerçekleşir. Yani kısaca şunu diyebiliriz eğer saç köklerine bakım yapmazsanız, masaj yapmazsanız, saçlarınız dökülür. Saçların, saç diplerinin temizliği saçların dökülmemesi ve saçların azalmaması için çok önemlidir.

Saç diplerinize masaj yaparken tırnaklarınızı kullanıp kökleri zayıflatmamalısınız. Parmak uçlarınız ile yavaş yavaş daireler çizerek saç köklerine masaj yapmak en doğrusudur.