• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Rengini Açan Papatya Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Saç rengi açma sürekli bize dert olan bir nokta. Sırf saçlarımızın rengi açık olsun diye defalarca kez kuaföre gidip dünyalar kadar para bayılmışızdır. Boyanın da saçlarımıza verdiği zarar yanında cabası.

 

Evet gerçekten belirli tonlarda rengi açılmış saçlar bazılarına gerçekten çok yakışıyor. Saç açtırmanıza bir şey demiyoruz zaten bunu neden evde yapmadığınızı düşünüyoruz.

Bazı malzemeler evde saç rengi açma konusunda da oldukça başarılı çünkü. Bunların en başında da papatya çayı geliyor. Zaten Anadolu’da papatya çayı sıklıkla kullanılan bir yöntemdir saç rengi açma için.

 

Papatya Çayı

Dışarıda doğal ortamda büyümüş papatyaları toplama imkanınız varsa onlarla eğer yoksa dışarıdan alacağınız papatyalarla yapabilirsiniz. Papatyaları güneşli bir ortamda 4-5 gün bekletin ve papatyalar kurusun. Sonra bir avuç kuru papatyayı çaydanlığa koyun ve üzerine 2-3 bardak soğuk su ilave edin ve kaynatın. Kaynamasına müteakip en az yarım saat dinlenmeye bırakın. Bu arada soğumuş olması da önemli.

Saçlarınıza olabildiğince dengeli olacak şekilde papatya çayını sürün ve en az kırk dakika saçınızda kalsın. Ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Mümkünse bakım sonrası yıkamayı doğal bir sabunla yapın.

Bu bakımı haftada bir ya da iki kere saçınıza uygularsanız saç renginizin açıldığını göreceksiniz zamanla. Saç rengi açma konusunda oldukça başarılı bir bitki olan papatyayı seviyorsunuzdur zaten ama çok daha seviyor olacaksınız.

Eğer saçlarınız hali hazırda boyalıysa boyanın akmasını bekleyin derim, kimyasal dolu bir saça doğal bakım uygulamak çok da mantıklı değil sonuçta.