Saçını Zeytinyağıyla Canlandır

  • 1 Star
    Loading...

Zeytinyağının doğal olanı zaten cilt bakımında, doğal ilaçlarda bol bol kullanılmaktadır. İlaç niyetine sabahları yarım çay bardağı saf zeytinyağı içenlerin, Ege’de daha fazla yaşadığı bile söylenir, hatta çok sigara içenler özellikle zeytinyağı içme olayını abartırlar ve olumlu sonuçlar da alırlar. Yani bu kadar çok yararı olan, halk arasında doğal ilaç olarak kabul edilen zeytinyağının elbette saçlara, saç derisine de son derece önemli katkıları olacaktır.

Saçların soluk görünmesi hemen hemen tüm kadınların derdidir ve bunun için üretilen bir çok kozmetik ürünü vardır. Bu kozmetik ürünlerin çoğu kimyasal içerikli olduğundan saçlarınızda, saç derinizde olumsuz etkiler yaratarak saç dökülmesi, kepeklenme, saç derisi kaşıntısı gibi sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Kozmetiklerle saçınızın canlı görünmesini istiyorsanız eğer bitki özlü, doğal ürünleri tercih edin. Bu sayede hem daha ucuza, hem de daha sağlıklı saç bakımı yapmış olursunuz.

Gelelim zeytinyağıyla nasıl saçlarınızı canlandıracağınıza. Yarım çay bardağı zeytinyağını ısıtın ve derinizi yakmayacağından emin olduktan sonra (ama sıcaklığı tam geçmeden) saçlarınızın dibine ve saçlarınıza sürün. Sonrasında sıcak suya bastığınız bir havluyla saçlarınızı hava almayacak şekilde sarın ve havlu soğuyana kadar bekletme işlemini en az 3 kere yapın. Saçlarınızı en az iki kere şampuanlayarak güzelce yıkayın ve duru suyla yağ ve köpük kalmayacak şekilde iyice durulayıp kurutun. Bu işlemi iki ya da üç haftada bir yapmanız durumunda saçlarınız çok doğal ve canlı bir görünüm kazanacak ve kepek, deri dökülmesi, saç dökülmesi gibi sıkıntılarınızda azalacaktır.

Saç bakımı kategorisinden daha çok bakım kürüne ve doğal bakıma ulaşabilirsiniz. Doğal ürünlerimizle umarız sizleri mutlu ediyoruzdur. Gerek saç dökülmeleri, gerekse kepeklenme sıkıntısı ile ilgili yazıları da sitemizde bulabilirsiniz.