• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçları sarımsaklasak da mı dökmesek sarımsaklamasak da mı dökmesek

  • 1 Star
    Loading...

Yeryüzünün en doğal antibiyotiklerinden biri olan iltihap durumlarında hastalara ilaç gibi tavsiye edilen, tansiyonu, şekeri düzenleyen o efsanevi bitki sarımsak saç ve cilt bakımında mükemmel çözüm olmaya devam ediyor. Sarımsak tabi saçlara sürüleceğinden, ilaç gibi yutularak kullanılmayacak ama eğer sağlığınıza önem veriyorsanız her sabah kalktığınızda yarım diş sarımsağı suyla yutmanızı öneririz.

Saç dökülmelerini bir hayli azaltacak doğal ve etkili sarımsak çözümünde sarımsağın kendisini değil suyunu kullanacağız aynı soğanlı kürde olduğu gibi. En az üç baş sarımsağı soymadan, iki su bardağı suyla bir tencereye atıyoruz ve sarımsakların suyu çıkana kadar kaynatıyoruz ve ardından en az iki saat dinlenmeye bırakıyoruz. Sarımsakların kabukları ve kendisi suda kalacağından bir süzgeç yardımıyla suyunu ayırıyoruz ve bir yemekte kullanmak üzere sarımsakları da dolaba kaldırıyoruz. Sarımsak suyunu saçlarımıza ve saç diplerine sürüyoruz ve bir boneyle saçımızı en az iki saat kapatıyoruz. Ardından saçlarımızı iyice yıkıyoruz, malum sarımsak kokusunu çıkarmak gerek, ve iyice kurutuyoruz, bu kürü ayda bir defa bir yıl boyunca uygularsanız saç dökülmeniz oldukça azalacaktır. Doğal bir çözüm olduğundan kokusu dışında bir yan etkisi olmayacaktır. O güzelim saçlarınız için de kokusuna katlanıverin bir zahmet 🙂