Saçlarım Yağlanıyor

  • 1 Star
    Loading...

Saçın yağlanmasının da birçok sebebi vardır demek yanlış olmaz. Öncelikli olarak vücudunuzun yağlı olması bunun en büyük sebeplerinden birisidir. Yağ hararet anında erimeye başlar ve bunun bir kısmı saç derisinden dışarı çıkarak saçınızın hızlı bir şekilde yağlanmasına sebep olur. Bunun çözümü vücudunuzdaki yağlardan sporla, diyetle bir an önce kurtulmaktır. Hangi diyetler ve sporlarla bunlardan kurtulabileceğinizi görmek isterseniz  Diyetler bölümümüzden bunlara ulaşabilirsiniz. Diyet yaparak, spor yaparak kilolarınızdan kurtulduğunuzda cildinizin ve saçınızın yağ oranının düştüğünü hemen gözlemleyeceksiniz. Vücudun yağlılık oranı, saç ve cilt yağlılık oranını yüksek miktarda etkiler.

yağlı saçlara bakım

Saçların yağlanmasının sebeplerinden bir tanesi de şampuan değiştirmektir denilebilir. Şampuanınızı mümkün olduğunca sabitleyin ve üç ayda bir değiştirin. Tabi burada bahsettiğimiz şampuan doğal bitki özleri içeren şampuanlar. Bahsettiklerimiz yağlı saçlara çözümlerde ilk akla gelenlerdir.

yağlı saçlar

Saçlarınıza sürekli dokunmanızda saçlarınızın yağlanmasına sebep olur. Bunun sebebi ise zaten gün boyu dışarıda olan saçlarınızın bir de temas edilerek daha da kirlenmesine böylece yağlanmasına sebep olur. Bu durumda saçlarınıza gün içinde temas etmemeniz gerekir. Sadece elle temastan bahsetmiyoruz burada. Oturduğunuz sandalyede saçlarınızın değdiği yerleri bile temiz tutmak kesinlikle önemlidir. Taktığınız şapka, bere ya da tokalarınızın da temiz olması saçlarınızın yağlanmaması için çok önemlidir.

saçlarım yağlanıyor

Yağlı saçların çözümü aslında oldukça basittir. Öncelikle çok sık saçlarınızı yıkadığınıza eminim. Sürekli saç yıkanması zaten yağlı saçlara sahip olanlar için en büyük derttir. Saçınızı eve gelince açıkta bırakmayın mesela. At kuyruğu ya da basit bir topuzla toplayın. Yemek yaparken, yemek yerken genelde başınızı bir şeyle örtün. Yağlı saçlar için en çok önerdiğimiz şey ise doğal bitki özlü şampuan ya da sabun kullanmanızdır.