Sadece Yeşil Çayla Basen Eriten Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Bazı insanlarda kilo alma ve verme olayı oldukça dengesiz gerçekleşir. Kilonuz ideal duruma yakın olmasına rağmen bir bakarsınız basen bölgesi ya da karın bölgesi oldukça fazla kilolu olabilir. Bu durumun oluşmasında oldukça farklı sebepler bulunmaktadır.

basen eritme

İlk nedeni olarak spor yapmadan zayıflama yapmış olmanızı sayabiliriz. Eğer sporsuz bir diyet uyguladıysanız, kilolarınızı dengesiz bir şekilde vermiş ve belli bölgelerdeki yağlarınızı hiç eritmemiş olabilirsiniz. Bu durumu yaşayıp özellikle basen ve göbek yağları sıkıntısı yaşıyorsanız sizler için sunacağımız yeşil çay diyetini kesinlikle deneyiniz.Basen eriten diyet dememizin asıl sebebi aslında spor şekliyle alakalı olmasına rağmen, yeşil çayın da yağ yakıcı özelliğini ihmal etmemeniz gerekiyor.

basen eriten diyet

Şimdi gelelim basen eriten diyet uygulamamıza. Öncelikli olarak normal yaptığınız kahvaltıdan, öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden karbonhidrat içeren ekmek, patates, şeker gibi yiyecekleri çıkarıyoruz. Ayrıca Ayçiçek yağı, mısır yağı gibi yiyecekleri de bir kenara bırakıp hepsinin yerine zeytinyağı kullanıyoruz. Bunlara ilave olarak da her öğünden en yarım saat önce, sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan önce şekersiz ve doğal yeşil çayımızı tüketiyoruz.

basen eriten egzersizler

Sporsuz diyetten kaynaklı dengesiz kilo dağılımı olmaması için ise yapmamız gereken tek şey hafif bizi yormayacak sporlar yapmaktır. Bu sporla basen bölgesindeki yağları eritmek istediğimiz için çök-kalk, koşu, eliptik bisiklet, bisiklet gibi sporlar yaparak basen bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmanız çok daha hızlı olacaktır. Sporu hayatınız boyunca bırakmayın fakat bu diyeti kilolardan kurtulduğunuz zaman bırakabilirsiniz.