• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Salatalık ile Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

Salatalık cilt bakımında çok başarılı bir bitkidir, zaten yüz maskesi filan dendiğinde filmlerden, dizilerden aklınıza hemen yuvarlak doğranmış salatalıkların yüze konulması ile yapılan o klişe maske geliverir. Aslında işin temelinde sadece salatalık ile maske yapmak yanlış değildir. Fakat nasıl her insanın parmak izi birbirinden ayrıysa, ciltlerinde oluşan yağlılık, kuruluk da birbirinden farklıdır. Bu yüzden her tedavi her insana gitmez. Biz de bu bakımı özellikle cildi kuru olanlara öneriyoruz. Kuru ciltlerin neme, suya ihtiyacı varken, yağlı ciltlerin aksine bir nebze kuruluğa ve yağlanma önleyici bakımlara ihtiyacı vardır çünkü.
salatalık maskesi
Cildinizin kuru olup olmadığının zaten farkındasınızdır. Mesela deriniz pul pul oluyorsa, çatlıyorsa, hızlı tahriş oluyorsa, dökülüyorsa büyük ihtimalle cilt kuruluğu sıkıntısı çekiyorsunuzdur. Genelde cilt kuruluğu genel olarak vücudun açıkta kalan yerlerinde yani yüz ve ellerde görülür. Bunun önüne geçmek için de bu bakımı cildinizde kuru olan her yere uygulayın.
İki adet salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin. Rendele
salatalık yüz maskesirken salatalığın suyunun akmamasına dikkat edin ve su her biriktiğinde bir kaba doldurun. Rendelenmiş iki adet salatalığı kaba doldurduktan sonra üzerine iki emek kaşığı yağsız yoğurt ya da süzme yoğurt, bir yemek kaşığı da kestane balı ilave edin.
Yoğurtlu, ballı ve salatalıklı karışımı biraz karıştırın ve ardından cildinizin kuru taraflarına açıkta yer kalmayacak şekilde sürün. Bu karışım en az yarım saat kadar yüzünüzde kalsın ve ardından sadece duru suyla yıkayın.
Bu bakımı haftada en az iki kere düzenli olarak uygulayın. Bir iki ay kullandıktan sonra farkı göreceksiniz.