Sarımsak Turşusu ile Kilo Verme

  • 1 Star
    Loading...

Zayıflama ve sağlık konusunda iki uzman yan yana. Biri doğal antibiyotik olan, hastalıklara deva sarımsak, diğeri kilo verdirme konusunda eline su dökülemeyecek bir diyet uzmanı olan elma sirkesi. Bunlar nasıl oluyor da turşu oluyor ve zayıflıyor bakalım.

Evde yaptığınız ya da organik olduğundan emin olduğunuz 1 litre elma sirkesi ve 250-300 gram havanda dövülmüş sarımsak turşu için yeterli malzemelerdir. Tabi bir kavanoz da gerekecek turşuyu bekletmek için.

Sarımsak Turşusu Nasıl Yapılır

1 litre olan sirkeyi kavanoza koyup içine dövülen sarımsakları ilave ediyoruz. Biraz karıştırdıktan sonra kavanozun kapağını kapatabiliriz. Turşu güneş almayan bir ortamda olur. Güneş aldığı taktirde bozulabilir, bu yüzden de kavanozu koyu renkli biz bezle sarmakta fayda var. Güneş almadığından emin olun yani.Turşu tabi hemen olmuyor. 15 gün bu şekilde bekletin ve ardından sarımsak turşusu hazır.

Sarımsaklı turşu suyu zayıflamak için müthiş bir çözüm fakat tabiki tadı beklediğinizden bile acı olabilir. Yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı kadar içmeniz gerekiyor. O kadar acı bir tadı var ki resmen içerken içiniz yanacak, bu yüzden hemen üstüne bir bardak su için. Bu şekilde rahat rahat içmiş olacaksınız. Midesinde rahatsızlık olan kişilere bu sarımsak turşusu kürü tavsiye edilmemektedir. Ayrıca sıvı şeklinde olduğundan ağzınızda tutmadan yutarsanız ağız kokusu da yapmaz.

Bu zayıflama kürü ile zayıflamak elbette mümkün. Fakat ekstradan sarımsağın antibiyotik etkisi, sirkenin detoks etkisi de beraberinde görülecek ve sağlıklı bir şekilde kalmış olacaksınız.