Sarkık Göğüslere Doğal Çözümler

  • 1 Star
    Loading...

Her kadın aklından en az bir kere olsun göğüslerinin mükemmel görünüme sahip olmasını ister. Ne yazık ki her zaman bu mümkün olmamaktadır. Yaş geçtikçe göğüsler esnekliğini yitirerek sarkmaya başlar.

Sarkık göğüsler genellikle bayanlarda 40 yaş itibari ile başlasa da bazen daha erken yaşlarda da görülebiliyor. Yaş dışında sarkmaya neden olan diğer etkenler ise emzirme, gebelik, menapoz, hızlı kilo verme ya da alma, yorucu egzersizler, beslenme yetersizlikleri ve uygun olmayan südyen seçimidir.

Meme kanseri ya da verem gibi bazı hastalıklar da göğüslerde sarkmaya neden olur. Ayrıca nikotin, alkol ve gazlı içeceklerin aşırı tüketilmesi debu soruna neden olabilmektedir.

Göğüslerde kas yoktur. Bu bölgelerde yağ ve süt üreten bezler bulunur. Bu nedenle de göğüslerin sarkmasını önlemek için bakım yapmak önemlidir.

Evde uygulayabileceğiniz basit doğal yöntemlerle göğüslerinizin sarkmasını önleyebilirsiniz. İşte sizler için araştırdığımız en iyi 5 yöntem;

  • Sarkık göğüsler için egzersizler

Sarkık göğüsler için aksatmadan günlük olarak hafif egzersizler yapılmalıdır. Göğüs etrafındaki meme dokularını, göğüs kaslarını sıkılaştırmak için oldukça etkilidir.

Sarkık göğüsleri sıkılaştırmak için pres, push-up ve dumbbell flyes gibi egzersizler kullanılabilir. Bunların yanı sıra sarkık göğüsler için egzersiz yaparken sporu destekleyici sütyen kullanmayı ihmal etmeyiniz.

  • Göğüs dikleştirme masajları (Buz masajı)

Buz masajı da sarkık göğüsleri sıkılaştırmak ve kaldırmak için etkili yöntemlerden biridir. Sıcaklık ve soğukluk göğüslerdeki dokuları sıkılaştırarak göğüslerin daha sert ve dik görünmesini sağlamaktadır.

✔ 2 buz küpü alarak sadece 1 dakika boyunca, meme etrafında, dairesel hareketlerle masaj yapın.

✔ Yumuşak bir havlu ile hemen kurulayarak göğüsleriniz için uygun bir sütyen takın.

✔ 30 dakika boyunca uzanmış pozisyonda bekleyin.

✔ Aynı işlemi gün boyu düzenli aralıklarla tekrarlayın.

Not: Buz uyuşmaya neden olacağından buzu tek seferde 1 dakikadan fazla göğüslerinizde tutmayın.

  • Zeytin yağı

Zeytin yağı ile göğüslere masaj yapmak en mükemmel fikirlerden biridir. Zeytinyağı antioksidan ve yağ asitleri açısından oldukça zengin olması nedeni ile serbest radikallerin oluşturduğu hasarı giderek göğüs sarkmasını önler. Ayrıca cilt rengini ve dokusunu iyileştirmede de oldukça etkilidir.

✔ Avucunuza biraz zeytin alın, ısıtmak için avucunuzu biraz ovun.

✔ Göğüslerinizin üzerinde avuçlarınızı yukarıya doğru hareket ettirerek ovuşturun.

✔ Kan akışını arttırmak ve hücreleri onarmak için 15 dakika boyunca hafif hareketlerle masaja devam edin.

✔ Bu yöntemi haftada en az 4-5 kez tekrarlayın.

Ayrıca göğüslerinize badem yağı, argan yağı, avokado ve jojoba yağı ile de masaj yapabilirsiniz.

  • Salatalık ve yumurta sarısı

Sarkık göğüsler için mükemmel bir çözüm olan, salatalık ve yumurta sarısı ile hazırlanan bir maskedir. Salatalık doğal bir cilt açıcıdır. Yumurta sarısı ise içerdiği protein ve yüksek vitaminler sayesinde göğüs sarkmalarını önemektedir.

✔ Bir adet küçük salatalığı blenderden geçirerek püre haline getirin.

✔ İçerisine bir miktar tereyağı, 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı krema ekleyerek karıştırın.

✔Ardından karışımı göğüslerinizin üzerine uygulayın ve yaklaşık olarak 30 dakika bekletin.

✔ Daha sonra soğuk su ile iyice yıkayın.

✔ Meme dokularını güçlendirmek için haftada 1 kez bu maskeyi uygulayın.

  • Aloe Vera

Aloe vera sarkık göğüslerden kurtulmak için en etkili sıkılaştırıcılardan biridir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde göğüs sarkmasına neden olan serbest radikallerin oluşmasını önlemektedir.

✔ Göğüslerinize aloe vera jeli sürün ve 10 dakika masaj yapın. Ardından 10 dakika böyle oturduktan sonra ılık su ile durulayın. Etkili sonuçlar elde etmek için yöntemi haftada 4-5 kez tekrarlayın.

✔ 1 yemek kaşığı aloe vera jel ile bir çay kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Ardından bu karışımı göğüslerinize sürün ve 15 dakika açık bırakın. Sonrasında önce ılık su ile, daha sonra da soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi haftada 1 kez tekrarlayın.