Sebzelerle Yaza Hazırlık Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Yaz mevsimi yaklaştıkça kilo verme endişeleri artıyor tabi. Yazın daha rahat kıyafetlerin içine girebilmek için özellikle göbek, basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak gerekiyor. Bunun için de en önemlisi yaz gelmeden sıkı bir diyet programı ile yaza kilo verme hazırlığı yapmak. Sizlere bol sebzeli bir yaza hazırlık diyet listesi hazırladık. Buyrun diyet listesi:

Kahvaltılar

Kahvaltı tüm diyenlerde olduğu gibi bu diyette de çok önemli. Salatalık, domates, biber, marul, havuç kahvaltı sebzeleri arasında yer alıyor. Bunları birleştirip salata yapabilir ya da ayrı ayrı tüketebilirsiniz. Bu sebzeler hepsi detone etkisine sahip ve bol sulu meyveler olduğundan kilo vermeye yardımcı olurlar. Peynirsiz yapamayanlar az yağlı peynirler ya da lor peynir yiyebilirler.

Öğle ve akşam yemekleri

Bu yemeklerde de sebze ağırlıklı olacak. Öğünlerde birinde limonlu ve sirkeli bir kase salata ve bir kase az yağlı yoğurt yiyebilirsiniz. Diğer öğünde de tercihiniz zeytinyağlı sebze yemeklerinden yana olsun. Barbunya, fasulye, pırasa, brokoli, karnabahar bu yemekler arasında en çok tercih etmenizi istediklerimiz. Akşam yemeklerinde bir dilim tam buğday ya da kepek ekmeği veya bir kaşık bulgur pilavı tüketebilirsiniz.

Bu diyeti bir hafta süreyle uyguladığınız 2-3 kilo rahat verirsiniz, isteyen daha uzun süre de uygulayabilir tabi gayet sağlıklı bir diyet. Eğer daha fazla kilo vermek istiyorsanız ya da daha sıkı bir vücutla yaza girmek istiyorsanız 3 günde 1 kırkar dakikalık tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.