• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülitle Mücadele Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Bel ve basen bölgesindeki yağlar gerçekten de eritmesi çok zor yağlardır. Hareketsizlik, yağlı yemekler hemen gidiverir bel basen bölgesine yağ olarak. Bu yağlar da zamanla yerini selülitlere bırakır. Yağların yanında bir de selülitle  mücadele etmeniz gerekir. Pekala bu bölgeler için ağır egzersiz programları uygulamadan, uzun diyetler yapmadan selülitlere veda imkanı yok mu? İşte bu noktada devreye selülit çayı giriyor. Bu çayın en önemli özelliği tam bir selülit düşmanı olması. Zayıflamanıza da az da olsa katkıda bulunur ama bence selülit sonrası iyi bir diyet daha faydalı olacaktır yağlar için. Bu yazıdaki amacımız selülitlerden kurtulmak.selulit-diyeti
Selülit yok eden çay için ise gerekli malzemeler şu şekilde:
Kuşburnu
Rezene
Papatya
Funda yaprağı
Kestane balı
Limon
Kestane balı ve limon dışındakileri malzemelerden içeceğiniz kadar ikişer üçer kaşık çaydanlığa suyla koyun ve demlemeye bırakın. Demlendikten sonra bir bardağına yarım limon sıkın ve içine bir tatlı kalığı kestane balı atın. Her gün sabah kalkınca aç karna ve akşam yatmadan on beş yirmi dakika önce en az bir su bardağı sıcak bir şekilde için. İçeriğinde bulunan bitkiler hem sindirim sisteminizi hızlandırıcı hem de yağ yakıcı özelliğe sahip olduklarından zayıflamanız ve selülitle mücadele etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Yani aslında bu çay hem bir zayıflama çayı hem de cilt sıkılaştırma çayı.
İçeriğinde bulunan bitkilerden ötürü hamilelik süresince içilmemesini öneriyoruz. Hamilelik sonrası kilolardan kurtulmak için bu çaya başlayabilirsiniz.