Selülitlere Elveda Dedirten Yaz Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

selülit diyeti

 

Selülitler, o portakal kabuğu görülen, kadınlar için her zaman bir kabus olarak kalacak olan, yazın bikini, etek giymek yerine sizlere pantolon giydirecek olan garip oluşumlardır. Selülit denilen baş belasından kurtularak rahat rahat denize girebileceğiniz, güneşlenebileceğiniz, rahat rahat giyinebileceğiniz bir yaza merhaba demek için sizin için müthiş bir diyet listesi hazırladık.

Bu diyet listesi bir şok diyeti özelliği taşımaz aksine uzun soluklu bir diyette de diyemeyiz. Bu diyette mantık, sizlere bir beslenme alışkanlığı, spor alışkanlığı, beslenme düzeni kazandırmaktır. Tüm diyetlerin ana malzemesi olan suyu burada da kesinlikle ihmal etmiyoruz ve kahvaltı öncesi ve yatmadan önce en az bir bardak içmek üzere, günde en az 3 litre su tüketiyoruz. Yemek sırasında ve yemek sonrasında su tüketmemeye özen gösteriniz ve yemekten en fazla yarım saat önce bir bardak yine su içiniz. Selülitlerden kurtulmanın yollarından biri de bol C vitaminli ürünler tüketmekle mümkün olacaktır.

Bu diyette bir de kaçınmanız gereken yiyecekler var tabi ki, bu yemekler kızartmalar, tuz içeren yemekler (tuzda balık gibi), sakatat ve türevleri gibi yiyeceklerdir.

Bu diyeti uygularken haftada üç gün olacak şekilde bir ay uygulamanız yeterli olacaktır. Örneğin salı, Perşembe, cumartesi günlerinde bu diyeti uygulamanız durumunda, geriye kalan günlerde yani Pazar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yemek yemekte biraz daha özgür olacaksınız.

 

Selülitlere Elveda Dedirten Yaz Diyeti Uygulanışı

Haftada 3 gün uygulayacağınız diyet, zaten sizi zorlamayacağından, biraz sert bir diyet içeriğiyle karşılaşırsınız lütfen korkmayın.

Sabah kahvaltısında, bir dilim kepekli ya da tam buğday ekmeğinin yanında, iki dilim yağsız beyaz peynir, bir tane salam dilimi ve bol şekersiz çay içebilirsiniz ya da içebiliyorsanız çay yerine şekersiz limonata içebilirsiniz.

Öğle yemeğinde kırmızı et, balık ya da tavuk üçlüsünden birini ızgara ya da haşlanmış şekilde yani yağsız olarak yiyebilirsiniz. Eğer sebzeli çorbanız varsa bunu da tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinde daha basit bir şekilde beslenmemiz gerekiyor. Akşam yemeğinde bir ya da iki kase yağsız yoğurt ve bol yeşillikli ve bol limonlu yağsız salata yiyebilirsiniz.

Dilerseniz öğle ve akşam öğünlerini değiştirerek gün içindeki yorgunluğunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Evet gelelim diyetin olmazsa olmazlarından olan spora. Sadece diyet yaptığınız günlerde spor yapmak yeterli olacaktır, en az 30 dakika yürüyüş yapmanızı öneriyoruz. Yarım saatlik yürüyüşün üstüne ise naçizane teklifimiz nerenizde selülitler yoğunsa oranızı çalıştıracak hareketler yaparak, selülitlerden daha hızlı bir şekilde kurtulmanız yönündedir.

Kadinderki.com ailesi olarak selülitlere veda etmeniz şimdiden hayırlı olsun.