• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Serinleten-Zayıflatan Kür

  • 1 Star
    Loading...

Yanıyorsunuz tabi bu sene sıcaklar bir hayli fazla. Bu sıcaklarda ne zayıflama çayı içilir ne de diyet yapılır. Gerçi zaten bir şeyler yemek de istemiyordur canınız bu sıcaklarda ama yine de metabolizmayı hızlandırmak adına bir kür paylaşmak istedik sizinle. Bu kür sizi sadece zayıflatmayacak aynı zamanda yazın bu sıcaklarında soğuk duş etkisi yaratarak rahatlamanızı, serinlemenizi sağlayacak.
ayran kürü

Kürün içeriğinden bahsetmek gerekirse tabi ki ayran gibi bir serinletici ve yağ yakıcı olmadan bunu yapamazdık. Doğal bir kür hazırlarken tabi ki ayranı satın almayacağız, yoğurttan yapacağız. Bir kasenin içine doğal ve yağsız bir yoğurt, 10 tane yaş nane yaprağı, 1 çay kaşığı kekik, 1 yemek kaşığı limon suyu koyup karıştırıyoruz. İsterseniz rondodan da geçirebilirsiniz, daha lezzetli olacaktır emin olun. Sonrasında ne kadar yoğurt kullandıysanız onun 1,5 katı miktarında su ilave ediniz karışıma ve iyice karıştırın. Bu muhteşem serinletici ve zayıflatıcı kür artık içilmeye hazır.

ayran detoksu

Pekala bu buz gibi kürü nasıl tüketeceğiz? Sabahları kalkar kalkmaz içine bir tane de buz atarak aç karna bir su bardağı kadar içiyoruz. Öğlen ve akşam yemeklerinden 1 saat sonra da içebilirsiniz, bu isteğe bağlıdır. Gece yatmadan da yine buzlu olmak şartıyla bir su bardağı bu kürü tüketiyoruz. Aman dikkat edin hasta olmayın kür yapayım derken göz çıkarmayın 😀

Kürler her ne kadar tek başlarına zayıflatma konusunda başarılı olsalar da süreci hızlandırmak için en güzeli spor yapmaktır bunu aklınızdan çıkarmayın.