• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sevenlere Özel Kereviz Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Kereviz seveni az bir sebze olsa da sevenler iyi sever kerevizi. Zeytinyağlı kerevize bayılırlar. Biz de bayılan kesim için bir kereviz kürü tarifi paylaşmak istedik. Kereviz tabi sadece zayıflatan bir sebze değil, Hatta o kadar faydalı bir ürün ki yediden yetmişe herkese zorla da olsa yemelerini öneriyoruz. Bazı yiyecekler özellikle küçükken sevdirilmelidir. Eğer siz sevmiyorsanız bile küçük yaşlarda çocuklarınıza sevdirmeniz gereken bir sebze, hamilelikte yenilmesi gereken bir sebze.
kereviz kürü

Kereviz üzerine yapılan deneyler ve araştırmalara göre kerevizin kalorisi ölçüldü. Ardından kerevizin ve kerevizin suyunun ne kadar kalori verdirdiği gözlemlendi. Sonuç çok açık ve net sayın okurlar. Kerevizi yemek kerevizden alınan kalorinin yaklaşık 1,5 katı kadar kalori yakarken, kereviz suyu neredeyse 2 katı kalori yakıyor. Bu da demek alıyor ki aldığınızdan fazlasını yakıyorsanız, zayıflama konusunda bir üstatla karşı karşıyasınız.

kereviz diyeti

Kerevizi kür olarak değil resimde de gördüğünüz gibi yemek olarak tüketebilirsiniz. Hatta en sağlıklı olan havuç, soğan, sarımsak ile beraber pişirerek hem lezzetli hem de yararlı bir yemek olarak tüketmektir.

Kereviz sebzesinin dörtte biri lifli bir yapıdan, dörtte üçü ise sudan oluşuyor. Bunun ne gibi yararları var demeyin, suyun zaten ne kadar değerli bir zayıflama ürünü olduğunun farkındasınızdır. Lifli yapı ve su bir araya geldiğinde de müthiş bir yağ parçalayıcı oluyor. Yani bütün halindeki yağları parçalıyor, böylece parçalanmış yağların yakımı daha kolay bir hal alıyor.

Kereviz ayrıca müthiş bir sağlık deposu. Vücutta antioksidan görevi yapıyor, kalp ve tansiyon hastalarına iyi geliyor. Kış aylarında tüketimi ise nezle, gripten uzak tutuyor bunun sebebi de C vitamini içermesi.