Sibel Can güzelliğini nasıl koruyor? 

 • 1 Star
  Loading...

Sibel Can diyet denilince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri. Kendisi doğumlarından sonra bile o kadar hızlı zayıfladı ki neredeyse kilolu hali kimsenin gözü önüne gelmiyordur. Aslında Sibel Can genel olarak iri kemikli bir sanatçımız. Kilo alsa da çok fazla kötü görünmez ama kendisine ve seyircisine verdiği değer ile birlikte kilolarını hemen bir kenara atıveriyor. Hamilelik döneminde aldığı 10 fazla kiloyu nasıl 2 ay gibi bir kısa sürede verdi, onu anlatalım.  

 1. Kesinlikle kahvaltısız evden çıkmadı, kahvaltıda haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biber, beyaz peynir ve en fazla bir adet kızarmış ekmek yedi. (Gördüğünüz gibi hiç diyet gibi değil)
 2. Çayını kahvesini hep şekersiz içti. Şekeri hayatından çıkarttı.
 3. Öğle yemeklerinde yeşil salata ya da yoğurt dışında birşey yemedi. Salatasına zeytinyağı ve sirke koydu, yoğurdu yağsız tercih etti.
 4. Ara öğünde acıktığında bir iki adet çiğ badem ve çiğ fındık ile açlığını bastırdı, ama çoğu gün acıkmadığı için bunları bile yememiş.
 5. Akşam yemeklerinde hindi, tavuk, kuzu eti gibi protein oranı bir hayli yüksek yemekleri ızgarada ya da fırında yağsız olarak tercih etti.
 6. Akşam yemeklerinden sonra kesinlikle bir şey yemedi,  sadece su ve çay içti.
 7. Diyetisyeninin önerisi üzerine günde en az 2,5 litre su içti.
 8. Diyet süresi yani iki ay boyunca hiç kaçamak yapmadı,  diyet listelerinin dışına çıkmadı.
 9. Düzenli olarak spor ve egzersiz yaptı, bunu da hiç aksatmadan.

Aslında hiç de zor değil yaptığı diyet ama sabır işi. Zaten anne olmuş bir kadın sabır işini iyi bilen kadındır.  Sibel Can hayranı olarak bizler de kendisinin azmini ve sabrını takdir ediyoruz.