Sigara Bırakmak İsteyenlere Özel Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Evet arkadaşlar, diyet dediğin böyle olur işte. Hem sigarayı bırakmak, hem de kilo vermek kulağa garip geliyor değil mi? Normal şartlarda sigarayı bırakmaya çalıştığınızda sürekli abur cubur bir şeyler yediğinizi, ağzınızın boş kalmadığını biliyoruz. Bu yüzden de hem sigarayı bırakıp hem de kilo almayacağınız hatta üstüne üstlük kilo vereceğiniz bir diyet listesi paylaşmak istedik sizlerle.sigarayı nasıl bırakırım Sigarayı bırakmak için öncelikle yemeklerde süt ürünlerine ağırlık vereceğiz ve düzenimizi bozmayacağız. Düzensiz yapılan diyet zaten diyet bile değildir sadece bir zayıflama çabasıdır.
Kahvaltıda protein içeren haşlanmış yumurta, badem, peynir çeşitlerinin dışına çıkmıyoruz. Ayrıca domates, salatalık ve biber de serbest. İçecek olarak da bizim tavsiyemiz az yağlı süt içmeniz fakat şekersiz çay ve kahve de içebilirsiniz. Ama çay ve kahve tüketimi sigara iştahınızı etkileyebilir, bu konuda dikkat edin.
Öğle yemeğinde ise bizi bol yeşillikli bir salata ve en az bir kase yağsız yoğurt bekliyor. Bunun dışında yemek de yemeyin. Öğle yemeği bu diyette sizi zorlayan bir öğün olabilir.
Akşam yemeğinde iyi bir liste sizi bekliyor. Bol sebzeli et ya da tavuk yemekleri yiyebilirsiniz. Sizden ricamız bu yemekleri haşlanmış, fırında pişmiş ya da ızgara şeklinde tüketmeniz yönünde. Bu yemekleri yaparken baharat ve az zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun yanında yağsız bir kase yoğurt, limonlu, sirkeli bir yeşil salata da yiyebilirsiniz.sigara bırakma Yemek sonrası sindirimi hızlandırma amaçlı ve sigarayı unutma amaçlı tempolu bir yürüyüş ya da koşu yapmalısınız. Böylece sigaranın nikotiniyle dolmuş olan ciğerlerinizi açmış ve böylece bu pislikten vücudunuz zamanla arınacak.