Sigara İçenlere Doğal Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

sigara kadın

Keşke içmeseniz de ömrünüzü kısaltan şu mereti bu yazımızı okuyor olmasanız ama ne yapalım işte sizleri de düşünmeden edemiyoruz.

Sigara cildinize zarar verir, ömrünüzü kısaltır, evde içiyorsanız çocuğunuza, eşinize zarar verir, ciğerlerinizi yıpratır, kısırlığa sebep olur gibi klişeleri yüzlerce kez duyduğunuzdan eminim de bahsetmeden geçmek istemedim.

Özellikle sigara içen kadınların tırnakları sararır ve oje bile tutmamaya başlar zamanla. Limonu kabuğuyla beraber suda kaynatın ve fazla soğumadan haftada bir tırnaklarınızı bir güzel silin derim. Hem kokusunu alacak, hem de sararmasının önüne geçecektir.

Gelelim sigaranın cilde nasıl zarar verdiğine. Sigara cildi yıpratır, erken yaşlanmasına neden olur, cildi soluklaştırır ve buruşturur. Bu kadar çok zararı olan bir maddeyi kullandığınızın farkındasınız zaten. Şimdi bunların çözümlerini arayalım. Cilt bakımında çok kullanılan kestane balıyla başlayalım. Kestane balı bir taraftan ciğerlerinizin temizlenmesine yardımcı olurken diğer taraftan cildinizde adeta yenilenme yaratır. Her sabah bir yemek kaşığı kestane balını ağzına atan kadınların ciltlerinin daha güzel görüneceğini unutmayın. Sabah 2 yemek kaşığı kestane balı, 1 dilimlenmiş limonu kabuklarıyla beraber 1 bardak suyun içine atın ve akşama kadar bekletin. Akşam yatmadan önce de yüzünüze 10 dakika sürüp 10 dakika dinlendirecek şekilde 3 defa sürün. Bu uygulamayı haftada 1 gün yapmanızı öneririz, eminiz cilt bakımı konusunda kestane balı ve limonun önemini bir kez daha görmüş olacaksınız ve sigaranın vermiş olduğu rahatsızlıklardan kurtulacaksınız.

Ama lütfen sigarayı bırakın, cildiniz için bu karışımların hepsinden daha faydalısı sigarayı bırakmak olacaktır.