Sık Yiyerek Hızlı Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Hızlı zayıflama için birçok yöntem mevcuttur. Hızlı zayıflamak için ağır sporlar örneğin bir yöntemdir. Şok diyetler bu konuda neredeyse en çok tercih edilen diyetlerdir. Şok diyetlere tabi çok yemek vardır ve bol spor vardır. Şok diyetlerde mantık vücudu bir süreliğine şoka uğratarak zayıflamanızı sağlamak üzerine kurulmuştur. Şok diyetler genelde ara öğün içermezler. Fakat bu diyette sizlerle paylaşacağımız diyette mantık olarak sık sık yemek yemeniz gerekiyor. Peki bunun bize ne faydası olacak? Sık sık yemek yemek metabolizmayı hızlandırır. Sık yemeyi bir hafta kadar yaparsanız eğer metabolizma hızınız sabitlenecek ve sonrasında normal yemek yemeye döndüğünüzde zayıflamaya başlayacaksınız. Öğünlerimiz ve ara öğünlerimiz nasıl olacakmış ona bakalım şimdi.

Slim woman after diet.

Sabah kahvaltısından en az yarım saat önce bir su bardağı suya en az yarım limon sıkıyoruz ve içiyoruz. Gününüzü kahvaltısız geçirmeyin aksi takdirde enerjisiz, halsiz ve mutsuz bir gün geçirirsiniz. 1 su bardağı yağsız süt, 2 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği, aynı miktarda müsli bir kaseye koyulup üzeri yoğurtla karıştırılarak yenilebilir.

Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği arasında bir ara öğün bulunuyor. Bu diyette ara öğünleri kesinlikle atlamayın bu diyette. 3-4 tane ceviz ya da 1 avuç fındık tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinde protein içeren tavuk ya da et yemeği tavsiye ediyoruz. Ama olması gereken haşlanmış ya da ızgara olarak tüketmeniz yönündedir. Güzel bir yeşillikli salata da tüketebilirsiniz yemeğin yanında.

sık sık yemek yemek

Öğle ve akşam yemeği arasındaki öğle yemeğinde ise meyve tüketebilirsiniz. Tüketeceğiniz meyve mümkünse yeşil elma ya da portakal, greyfurt olabilir.

Akşam yemeği daha hafif bir yemek yemeniz gerekiyor. Mümkünse akşam yemeğinde zeytinyağlı bir sebze yemeği yiyin. Yanında da bir kase yağsız yoğurt tüketmenizde bir sıkıntı olmayacaktır.

hızlı zayıflama yolları

Akşam yemeğinden 2 saat sonra da bir ara öğününüz daha var. Bu ara öğünde de yine hafif meyveler ve azıcık ceviz, badem ya da fındık tüketmeniz mümkün olacak.

Bu diyeti uygulayarak üstüne bir de günde yarım saat yürürseniz metabolizma hızınız inanılmaz bir şekilde artacak. Bir ay bu diyet uygulandıktan sonra bıraktığınızda göreceksiniz ki artık yediklerinizi hızlıca eritebiliyorsunuz.