Sivilce İzlerine Ballı Çözüm

  • 1 Star
    Loading...

Sivilceler gerçekten de dayanılmaz şeyler. Bazen dayanamayıp patlatıyorsunuz ve yarası ve izi uzun bir süre geçmiyor. Hatta bazı sivilce ve yara izlerini ömrünüz boyunca taşıyabiliyorsunuz. Bu da ister istemez hem pişmanlık duygusu yaratıyor, hem de inanılmaz can sıkıcı bir surum yaratıyor. Halbuki bekleseydiniz ve sitemizde yer alan bir sivilce bakımı uygulasaydınız, sivilce iz bırakmadan yok olup gidecekti.
Baktık ki birçok kişi sivilce izi ile uğraşıyor, biz de sivilce izlerine iyi gelecek bir sivilce maskesi hazırlayalım istedik. Maksadımız doğal yollarla sivilce yaraları ve izleri ile mücadele etmenize yardım olmaktır.
balli-yuz-maskesi Gerekli malzemeler şöyle:
1 çay kaşığı çam balı
1 çay kaşığı kestane balı
1 çay kaşığı çiçek balı
Yani bal sentezinden oluşan bir maske yapacağız. Balları bir kasede karıştırın ve ardından vücudunuzdaki sivilce yaralarına, sivilce izlerine ve genelde sivilce çıkan yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün.sivilce-maskesi Bu bölgelerde bal karışımınız en az kırk dakika kalmalı. Balların içeriğinden dolayı hafif bir yanma olabilir, bunu dert etmeyin. Bu yanma balların antitoksin özelliğinden kaynaklanıyor. Bu bakımı haftada en az 3 gün sivilce izleri kaybolana kadar uygulayın. Ardından da sivilce ile mücadele etmek adına haftada 1 kez yapmaya devam edin.
Maskelerden önce yüzün hatta özellikle sivilce yerlerinizin temizlenmesi gerekiyor. Bu işlemi bir pamuk yardımıyla yapmanız uygun olacaktır