Sivilce İzlerine Karbonat Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Karbonat maskesinin sivilcelere iyi geldiğinden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de karbonat maskesini sivilce izlerine uygulamanın zamanı. Sivilce izleri bazen erken sıkılmaktan dolayı, bazen kimyasal içerikli cilt bakım ürünlerinden dolayı, bazen ilaç kullanımından dolayı, bazen de genetik olarak oluşabilmektedir. Cilt bakımında sivilcelerle mücadele etmekten çok daha zordur sivilce izleriyle mücadele etmek. Bu yüzden karbonata bazı doğal ürünler karıştırarak yapılan, sivilce izlerine iyi gelen bir sivilce maskesi hazırladık sizlere. Doğal olduğundan emin olduğumuz için istediğimiz kadar sıklıkta, istediğimiz kadar uzun süre kullanabiliriz.
karbonat-maskesi
Tabi karbonat maskemiz sadece karbonattan oluşmuyor. Sadece karbonat genelde sivilcelere iyi gelse de sivilce izleri için biraz daha malzeme gerekiyor. Bunlardan ilki ve olmazsa olmazlardan olan kestane balı sayın okurlarımız. Kestane balı hem doğal bir antibiyotiktir, hem de cilt bakımında çok başarılı bir üründür. Piyasada ucuz satılan kestane balları bu bakımda tercih edilmemeli, organikliğinden emin olunmalıdır. Bir diğer malzeme ise limon. Limon da cilt bakımında sıkça kullanılan bir ürün.
karbonat-cilt-maskesi İki adet limonu bir kaba sıkın ve üzerine 3-4 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı kestane balı ilave edin ve 1-2 yemek kaşığı kadar su ilave edin ve dinlemeye bırakın. Yarım saat sonra temiz cildinize, özellikle sivilce izlerinin yoğun olduğu yerlere sürün. Sivilce izleri maskelerinin üstadı karbonat maskesi yarım saat kadar yüzünüzde kalsın ve ardından duru suyla yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Son temizlemede sabun, şampuan kullanmayın ve yüzünüzde makyaj olmadığından emin olun.