Sivilce Lekelerine Argan Yağı Çözümü

  • 1 Star
    Loading...

Sivilceler bazı insanlarda sivilce lekelerine neden olur. Sivilce lekelerinin oluşmasının bir numaralı nedeni aslında sivilcelerin oluşum aşamasında sabırsızca patlatılmasıdır. Patlatılmasının ardından bir süre sonra yaraya ardından da bir çukura dönüşen sivilce yarası, vücudunuzda kalıcı olarak bir hasara dönüşebilir.sivilceler nasıl geçer
Bazen de bizler sivilcelerden bir an önce kurtulmak için geçici çözümler içeren kimyasal ürünleri tercih ederiz. Bu da bizlere kısa bir süre için de olsa sivilcelerimizden kurtulmamızı sağlar. Ama bir süre sonra sivilceler geçmesine rağmen yüzünüzde sivilcelerden kalma çukurlar, izler ya da lekeler oluşabilir.
Bir diğer ve en son ihtimal ise bazıları sivilcelerine hiçbir şey yapmasa da sonunda sivilceler yerlerini lekelere bırakabiliyor. Bu tamamen genlerden gelen bir sıkıntı olabilir.sivilce izleri İşte bu tarz oluşan sivilce lekeleri yok etmenin bir çok yolu bulunuyor. Cildiye doktorları tabi ki de gitmeniz ve başvurmanız gereken kişilerin başında geliyor. Diğer bir çözüm ise size önerebileceğimiz doğal cilt bakımı çözümleridir. Bu doğal çözümler arasında ise öncelikli olarak argon yağı var. Argon yağı cilt bakım ürünlerinde sıkça tercih edildiği gibi aynı zamanda sivilce lekeleri çözümüyle de karşımıza çıkıyor. Bitkisel yağlar içerisinde cilt bakımında oldukça başarılı olan argon yağını aktarlardan ve bitkisel ürünler satan kozmetik marketlerden temin etmeniz mümkün. Sivilce lekeleri ya da cilt lekeleri olan bölgenize argon yağını sürün ve yarım saat kadar beklemenin ardından önce bitkisel bir sabunla, ardından duru suyla yıkayın. Bu bakımı hafta en az iki kere uygulayın. Düzenli bakıma devam ederseniz bir süre sonra sivilce lekelerinden kurtulduğunuzu göreceksiniz.