Sivilcelere Karbonat Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Derin, çirkin bazen de beyaz olan sivilceler hayatımız boyunca gıcık olacağımız şeylerdir. Sivilce oluşumunun bir çok nedeni bulunmaktadır. Bunun en belirgin olanı ise ergenlik ya da blu çağı olarak adlandırılan döneme girilirken artan, özellikle yüz bölgesinde adeta onlarca çıkan rahatsız edici yağ birikintileridir.alındaki sivilceler Bu dönemde sivilceleri patlatmak ya da kimyasal çözümler uygulayarak sivilcelerden kurtulmaya çalışmak aklınızın ucundan bile geçmesin. Bunun size yararından çok zararı olacak, hayat boyu, kalıcı sivilce izleriyle yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu yüzden doğru olan her zaman ya ergenlik döneminin bitmesini beklemek ya da doğal, organik çözümlerle sivilcelere müdahale etmektir. Bu yüzden sizlerle doğal, evde kolayca hazırlanabilen bir sivilce maskesi tarifi paylaşmak istiyoruz.
Sivilcelerinizi azaltacak, zamanla sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak karbonat maskesi için gerekli malzemeler ise şunlardır:
Bir yemek kaşığı kadar doğal su (musluktan kullanmayınız)
Yarım yemek kaşığı kadar limon suyu (Taze sıkılmış olmalıdır)
Yarım yemek kaşığı kadar karbonat
sivilce maskesi Gördüğünüz gibi malzemeler hiç de ulaşılamayacak, bulunmayacak malzemeler değil. Rahatça temin edilen, hatta hepsi evde her an olabilen malzemeler, karbonat, limon ve su. Malzemeleri karıştırıp cildimize bakım yapmanın zamanı geldi. Malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz ve aynı kil maskesi gibi bir yapı elde ediyoruz. Bu tortulu karışımı yüzümüze daireler çizerek hafiften bastırarak sürüyoruz. Burada hafiften bastırarak sürerseniz hem ölü derilerden kurtulacaksınız hem de yağlı cildinizi yağlardan arındırmış olacaksınız.
Bu bakımı haftada en az üç gün olacak şekilde akşamları sivilceli bölgelerinize uygulayın. Yüzünüzde en az kırk dakika kadar kalmasını sağlayın. Br süre sonra hem yüzünüzün rahatladığını ve ferahladığını, hem de sivilcelerin azaldığını göreceksiniz.