Sivilcelere Polen Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Sivilceler her ne kadar can sıkıcı olsalar da çaresiz değiller. Sivilceler için ilaç olarak satılan neredeyse her şey kimyasal içerikli. Bu da sivilceleri yok ederken cildin erken yaşlanması, kırışması, sivilce çukurları oluşması, cilt renginin değişmesi gibi bazı sorunlara neden oluyor. Bu yüzden sivilce maskesi yapımında doğallığın payı oldukça yüksek. Piyasada eğer organik ve bitki özlü ürünler bulursanız, ki bu şekilde çalışan firmalar da mevcut, onları da kullanabilirsiniz.
polen-maskesi Arılarla ilgili elbette bir şeyler okumuşsunuzdur ama biraz sizlere bu konuda bilgi verelim istiyoruz. Dışarıda çalışan, evlerine bal, polen getiren arılar dişi arılardır ve ömürleri 20 ila 22 gün arasındadır. Yaşamı boyunca da canını dişine takarak bal ve polen toplamaya çalışırlar kovanları için. Yani dişi arılar, evlerine adarlar ömürlerini. İnsanın dişisi olarak biz kadınlar da biz kadınlar da böyle değil miyiz sanki? Biz de varımızı yoğumuzu evimize, evlatlarımıza ayırmıyor muyuz? O yüzden dişi arılara ayrı bir sevgim vardır. Bana kadınları anımsatıyor.
Arılar ayaklarıyla polenler, ağızlarıyla balı taşırlar. Binlerce çiçekten aldığı ve polenin faydaları saymakla bitmez. Gerek polen gerekse bal, bir çok hastalığın çaresinde, diyetlerde, cilt bakımında, saç bakımında fazlaca kullanılır. Biz de bu doğal mı doğal mis gibi bal ve polen karışımı maskeyle sizlere güzel bir sivilce maskesi hazırlatacağız.sivilce-maskesi Bir yemek kaşığı çiçek balı ve bir yemek kaşığı polenle bir kasede karıştırıyoruz ve daha önceden temizlediğimiz yüzümüze sürüyoruz. Yarım saat, kırk dakika kadar yüzümüzde kaldıktan sonra duru suyla yıkıyoruz. Polen yüz maskesi uygulamasını haftada üç kez yapmanız yeterli. Kısa sürede sivilcelerin kaybolduğunu ve cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
Bu yüz maskesi düzenli yapılmalı ve ürünlerin organik olduğundan emin olunmalıdır.