Siyah Nokta Çözümü: Limonlu, Ballı, Yoğurtlu Yüz Maskesi

 • 1 Star
  Loading...

Siyah noktalar kadın, erkek hepimizin baş belası, en az sivilceler kadar rahatsız edici bir durumdur. Siyah noktalar cildin hep yağlı kalmasına, bu yüzden sivilce oluşumuna neden olur. Ayrıca siyah noktalar gözeneklerinizin dolmasına neden olacağından cildinizin rahat oksijen alamamasına, bundan dolayı da kırışmasına, erken yaşlanmasına neden olur. Siyah noktaları sıkarken cildiniz kızarır, zaman zaman yaralar bile oluşabilir.

siyah nokta sıkma

Siyah noktalar için sıkma, yüz maskeleri, kimyasal ilaçlar, doğal olmadığı halde doğal diye satılan cilt bakım ürünleri denemişsinizdir fakat böyle etkili çözümlerle daha önce karşılaşmamış olduğunuzu düşünüyoruz.

Yoğurt, limon ve bal kullanarak evde hazırlayabileceğiniz muhteşem tarifle yüzünüze uygulayacağınız yüz maskesi tarifimizle hem siyah noktalardan kurtulacaksınız hem de sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

Siyah nokta maskesi malzemeleri şöyledir:

siyah nokta tarifi malzemeleri

 • Yarım kase yağsız yoğurt
 • 1 yemek kaşığı çiçek balı
 • 1 adet limon

Bu kadar az malzeme olması hazırlanışının da kolay olacağını anlatıyor bizlere. Ayrıca ilginç maddeler kullanılmıyor yüz maskesinde. Yani her an evinizde bulunabilecek malzemelerden yapılacağı için hiç mi hiç zorlanmayacaksınız.  Şimdi gelelim adım adım yüz maskesi tarifini uygulamaya ve siyah nokta derdinden kurtulmaya:

Siyah noktalar

 1. Yüzümüzü iyice yıkıyoruz ve iyice kurutuyoruz.
 2. Limonu kabuğuyla beraber rendeliyoruz ve bir kaseye koyuyoruz.
 3. Sonrasında 1 yemek kaşığı balı ve yarım kase yoğurdu üstüne ekliyoruz.
 4. İyice karıştırdıkran sonra yarım saat kadar malzemeleri birbirlerine geçmesi için dinlendiriyoruz.
 5. Sonrasında yüz, boyun, ense yani siyah noktaların bulunduğu yerlere masaj yaparak yüz maskesini uyguluyoruz. (20-30 dakika kadar yüzünüzde maske kalsın)
 6. Süre bittikten sonra yüzümüzü sadece suyla iyice yıkıyoruz.

siyah nokta yüz maskesi

Siyah noktalardan kurtulmak için evde cilt bakımı uygulamış olacaksınız ve hem masrafsız hem de sağlıklı bir şekilde, doğal yollarla siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız. Siyah noktalarınıza çare olacak bu doğal mı doğal yüz maskesini en az haftada iki kere uyguladığınız taktirde önce siyah noktalardan kurtulacaksınız ve sonrasında tekrar etmemesi için önlem almış olacaksınız.