Siyah Noktalara Limon-Tuz Çözümü

  • 1 Star
    Loading...

Ne iğrenç şeyler değil mi siyah noktalar? Sıktıkça çıkıyor, her gün sıksan her gün çıkar. Sonsuza kadar sürecekmiş gibi geliyor insana. Bakalım nasıl derman oluyormuş siyah noktalara limon ve tuz karışımı.

Yarım çay kaşığı yani tutamlık tuz ve bir kaç damla limon suyu yeteri olacak bu siyah nokta maskesi için. Malzemeleri karıştırın ve siyah noktaların olduğu bölgelere (ki muhtemelen en çok burun çevresi ve alında oluyor) dairesel çizerek ovalayın. Bu işlemi bölgeler için en az birer dakika yapın. İşlem bittikten sonra beş on dakika kadar daha malzemeler yüzünüzde kalsın, ardından duru suyla temizleyin. Bu bakım gayet doğal bir bakım olduğundan istediğiniz zaman istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Siyah noktaların oluşmasının o kadar çok sebebi var ki say say bitiremeyiz. Bunların başında yağlı ciltler, makyaj temizlememe ve sürekli pis havaya maruz kalma geliyor. Gördüğünüz gibi siyah nokta oluşmasının aslında bir numaralı sebebi, cildin sürekli temizlenememesinden kaynaklı. Bu yüzden de siyah noktalar ile mücadele de cilt bakımı ve cilt temizliği oldukça önemli bir yer tutuyor.

Özellikle yaz aylarından terlemenin de etkisiyle artan siyah noktaların artmasını istemiyorsunuz, gün içinde cildinizi temiz tutmayı ve cildinize bakım yapmayı ihmal etmeyin. Yağlı yiyeceklerden uzak durun ve daha az yağlı bir vücuda sahip olmak için diyet ve spor yapın. Fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulun.