• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah Noktalara Tuz Limon Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Siyah noktalar özellikle yaz aylarında terlemenin ve bunun sonucunda oluşan yağlanmanın etkisiyle coşarlar. Bunlara dur demek için aslında yapmamız gereken ona önceden tedbir almak, gözenekleri açmak ve yaz boyu siyah nokta oluşan bölgelere, özellikle yüz bölgesine, bakım uygulamaktır. Size önereceğimiz tuzlu limonlu tarifi hem öncesinde tedbir olarak, hem de siyah noktalar çıktıktan sonra siyah nokta tedavisi olarak kullanabileceksiniz. Bu tarif hem siyah nokta oluşmasını engelleyecek hem de hali hazırda var olan siyah noktaları temizlemenize yardımcı olacak.
siyah nokta tedavisi Yoğurt kasesi büyüklüğünde bir kaseye iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, yarım çay kaşığı kadar iyotlu tuz ilave edin ve karıştırın. Ardından tuz erimesini müteakip bir yemek kaşığı kestane balı ve yarım yemek kaşığı yağsız yoğurt ilave edin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonra macun kıvamındaki bu bakım ürününü daireler çizerek yüzünüze sürün.
Bakımı uygulamadan önce yapmanız gereken bir kaç temizlik de var unutmadan söyleyelim. Bunların başında ve en önemlisi cilt bakımları temiz cilde uygulanmalıdır. Yani bakım öncesi doğal bir sabunla yüzünüzü iyice yıkamanız şart. Aksi takdirde çok etkili bir bakım olmaz.siyah nokta bakımı Limon, tuz, yoğurt ve baldan oluşan bu şahane tarif ile kısa sürede siyah noktalardan kurtulmanız mümkün. Bunun için de bu bakımı düzenli olarak uygulamalısınız. Aynı ilaç alıyor gibi düşünerek hareket edin ve düzenden şaşmayın. Haftada üç gün belirleyin ve bakımı atlamadan siyah noktalar yok olana kadar uygulayın.