• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah Noktalara Yoğurt Karbonat

  • 1 Star
    Loading...

Diğer bir siyah nokta maskesi ile tanıştırmanın zamanı geldi sizinle. Bu yüz maskesi ile yüzünüzde siyah noktalardan kurtulacaksınız ve bunu kimyasal yöntemlerle, can yakıcı metotlarla yapmamış olacaksınız.

Önce siyah nokta bitiren yüz maskesi tarifimizi paylaşalım sizlerle. Bir kasenin yarısına kadar organik yoğurt koyuyoruz ve üstüne 2 tatlı kaşığı karbonat ilave ediyoruz. Azıcık karıştırın fazla köpürmemesi için, ama karıştığından emin olun.

siyah noktalara yoğurt karbonat

Köpürmüş olan karışımı parmaklarınızla alın ve ovarak siyah nokta olan bölgelerinize sürün. Ardından kuruması için bir süre bekleyin. Sonrasında ise yavaşça yüzünüzden yıkayın bu karışımı. Ardından herhangi bir sabun, şampuan tarzı bir şey yüzünüze sürmeyin yatana kadar.

Siyah nokta bakımı konusunda oldukça farklı metotlar bulunuyor. Bu metotları incelerseniz ya doğal değiller ya da ciddi uğraştırıcılar. Ama bizim tavsiye ettiğimiz cilt bakım ürünleri neredeyse yüzde yüz doğal, yararı size dokunmasa bile (bu küçük bir ihtimal), size kesinlikle zarar vermeyecek olan ürünler. İşte bu yüzden gerek cilt bakım ürünlerinde gerek saç bakım ürünlerinde gerekse zayıflama ürünlerinde doğal ve organik ürünler kullanmaya çalışıyoruz.

siyah nokta maskesi

Siyah noktalarınıza bu kürü haftada en az iki defa uygulamanız durumunda kısa süre içinde siyah noktaların azaldığını, sonrasında ise kaybolduğunu göreceksiniz. Yoğurt karbonat kürü ile kısa sürede siyah noktalarına veda etmiş olacaksınız. Ayrıca bu doğal kürü küçük boyutlarda kullanmak şartıyla sivilce bölgelerinize de sürebilirsiniz.