Siyah Noktalara Yumurta Akı

  • 1 Star
    Loading...

Ah o siyah noktalar yok mu? Ne kadar sinir bozucu ne kadar da gıcık şeyler. Özellikle sizin de burun ve burun çevresi ve alnınızda bol miktarda var değil mi? Sıksan baş olmuyor, iki güne yine birikiyor ve insanı deli ediyor. Siz de denemek için benim gibi siyah nokta bantları, siyah nokta kremleri, siyah nokta için olan ilaçlar filan kullanmışsınızdır kesin. Artık zararlı kimyasallardan ve can yakan çözümlerden kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor sayın okurlar öyle değil mi? Zaten günümüzde organik ürünlere yönelme, bitkisel tedaviler, zihinsel tedaviler bu kadar ön plana çıkmışken, size de kimyasal ve yapay ürünler kullanmak saçma geliyordur. İyisi mi sizinle doğal mı doğal siyah nokta tarifimizi paylaşalım, siz de kurtulun biz de kurtulalım.

siyah nokta bakımı

Siyah noktalardan kurtulmak için kıracağınız bir adet yumurtanın akını ayırın ve yavaş yavaş ince bir tabaka olacak şekilde yedirerek siyah nokta bölgelerinize sürün. Ardından tek kat bir peçete yardımıyla yumurta sürdüğünüz yerleri kapatıp yumurtanın akının kurumasını bekleyin. Ardından peçeteyi yavaşça çıkarın. Siyah noktaların az da olsa geldiğini göreceksiniz. Bu doğal siyah nokta çözümünü düzenli olarak haftada iki gün uyguladığınızda zamanla siyah noktalardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.
siyah nokta maskesiSiyah noktalardan kurtulmanın bir doğal yolu ise yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Siyah noktalar neticede boş gözeneklerde biriken yağcıklardır. Olabildiğince cips, kraker gibi yağlı yiyeceklerden ve hazır gıdalar uzak durmaya özen gösterin.