• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Soda-Ayran Zayıflama Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Soda ayran özellikle hamam çıkışlarında verilen, yaz mevsiminin mükemmel içeceğidir. Bilmem daha önce hiç denediniz mi ama normal zamanlarda da özellikle sodanın gaz çıkarma etkisi, ayranın da sindirime olan katkısı sayesinde çok rahatlatıcı bir içecek soda ayran ikilisi. Bu içecek ya da kür adına ne derseniz artık önemli değil, hem rahatlatıcı hem de zayıflatıcı etkiye sahiptir. Şimdi bakalım nasıl bir zayıflatma etkisine sahipmiş onu görelim.

Maden suyu ya da soda olarak bildiğimiz içecek oldukça faydalı bir içecektir. İçinde kalsiyum ve magnezyum bulundurmasıyla metabolizmaya hızlandırıcı etki yapar. Metabolizma hızının yükselmesi demek, yağların yanmasının hızlanmasının ve dolayısıyla kilo vermek demektir. Gördüğünüz gibi sodanın zayıflamaya etkisi oldukça fazla. Ayrıca soda sadece zayıflamaya bu yolla yardımcı değil. Aynı zamanda müthiş bir sindirim hızlandırıcı. Sindirimi hızlandırdığını zaten yemek sonrası içilen sodalardan biliyor olmalısınız.

soda ayran kürü

Yoğurt ya da ayranla yapılan bir çok kürün mevcut olduğunu zaten biliyorsunuz. Zayıflama kürü denince zaten ilk akla gelen besinlerden biri yoğurttur. Yoğurdun bu şekilde her türlü kürde ve zayıflama ürününde kullanılmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi protein içerikli olması sebebiyle tok tutuyor olması ve yağ yakma özelliğinin bulunmasıdır.

Ee haliyle bu iki muhteşem içecek bir araya gelince, harikalar doğuruyor ve müthiş bir zayıflama kürü haline geliyor.

soda ayran zayıflama

Soda-ayran kürünü her gün yemeklerden yarım saat önce bir bardak içmelisiniz. Böylece hem daha az yemek yiyeceksiniz, hem de hızlı bir şekilde yağ yakacaksınız.

Aslında tarifi oldukça basit. Yarım bardak ayran, yarım bardak maden suyu ile bir bardak soda ayran elde edebilirsiniz. İsteyenler içine taze nane de koyabilirler.