Soğan Severlere Soğan Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Soğan kürünün bir çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan bazılarından bahsedelim.
-Zayıflamaya yardımcı olur.
-Ödem atıcı özelliği çoğu ilaç ve sebzeye nazaran çok daha fazladır.
-Çok iyi bir adet düzenleyicidir. Adeti düzenli olmayan, sancılı geçen herkese öneriyoruz soğan kürünü.
-Gebe kalmaya gerek ödem sökücü, gerekse adet düzenleyici özellikleriyle yardımcı olur.
-Soğan kürü iyi bir sindirim hızlandırıcıdır. Sindirim sıkıntısı yaşayanlar da soğan kürü ya da soğan diyeti uygulayabilirler.
soğan suyu diyeti Şimdi gelelim nasıl soğan diyeti uygulanabileceğine. Soğan bildiğimiz gibi maalesef kötü koku yapan bir sebzedir. Bu yüzden gün içinde soğan diyetini yapmak oldukça zor. Yani hele hele iş yerinizde sürekli insanlarla muhattap çalışıyorsanız imkansız diyebiliriz. Düşünsenize her gelen kişinin suratına soğan kokusu üflediğinizi ☺
O yüzden sabahları ve öğle yemeğin saatinde soğan suyunu akşam yemeğinde soğanı tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Bir adet soğanı ve bir buçuk su bardağı suyu bir tencereye koyun ve soğanın suyu çıkana kadar kaynatın. Sonra bu suyu sıcak ya da soğuk olarak iki ya da üç yudumda bitirin. Kahvaltı yerine veya öğle yemeği yerine kullanabilirsiniz soğan kuyunu. Oldukça tok tutan özelliği sayesinde acıkmanıza engel olacaktır. Eğer aç kalmaktan korkuyorsanız yemekten ve kahvaltıdan yarım saat önce tüketin ve öğünlerinizde karbonhidrat ve yağ içermeyen yiyecekler olmasına dikkat edin.
soğan suyu kürü
Akşam yemeğinde ise soğanları söğüş yapmak için doğrayın. İsterseniz başka sebzelerle birlikte fırında yapın, isterseniz çiğ olarak tüketin. Üstüne limon sıkmanızda veya baharat atmanızda herhangi bir sakınca yok.
Eğer sadece yemeklerden önce içerek ya da yiyerek bu diyeti yapacaksınız uzun sure uygulayabilirsiniz. Yalnız sadece soğan suyu içrek ve soğan tüketerek bu diyeti yapacaksanız, beş günden fazla uygulamayın.