Suda Omlet ile Kilo Verme

  • 1 Star
    Loading...

Son yıllarda suda bir şeyler pişirme modası çıktı. Sizce de bu kadar obezite ile mücadele varken, bu kadar diyetler, kürler ortaya çıkmışken normal değil mi suda pişirme işlemi? Yağda pişirmenin her ne kasar tadı ayrı olsa da, suda pişirmeye göre net bir şekilde sağlıksızdır. Tabi şunun da farkında olmak lazım, biz Türkler yemeğin yağlısını severiz. Tabakta hafif bir yağ tabanı görmesek içimi sinmez o yemek. Bu yüzden aslında yağda bir şeyler pişirmenin yeri her zaman ayrıdır.

Neyse yağ yağ dedikçe canım çekiyor. İyisi mi yağlı yemeklerden bahsetmek yerine sizlerle ilginç tarifimizi paylaşalım. Aslında yapacağımız basit bir omlet. Herkesin her zaman basitçe yapabildiği, kahvaltıların baş tacı omleti siz hiç böyle yemediniz. Almanız gereken sadece silikondan yapılmış, sıcağa ve suya dayanıklı, resimde gördüğünüz şekiller.

suda yumurta

Bunları ve daha büyüklerini kullanarak suda omleti yapmak oldukça kolay olacak. Omletin içeriği konusunda özgür davranabilirsiniz. Benim önerim güzel bir sebzeli omlet olması yönünde. Sebzeli suda omlet ile protein ihtiyacınızı karşılamakla kalmaz, aynı zamanda uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Şimdi ise verelim size suda sebzeli omlet tarifini. Malzemeler aslında size kalmış ama biz size bir öneri verelim.

Bir adet yeşil biber

Bir adet kırmızı biber

Bir adet soğan

İki ya da üç adet yumurta

yumurta diyeti

Malzemeleri size önerdiğim kabın içine koyup bir tencereye daha önceden koyduğunuz ılık suyun içine atıyoruz. Yağda piştiği gibi hızlı pişmeyecek ama piştikten sonra harika tadına doyamayacaksınız. Hem yağsız olması, hem de protein içerikli olması kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır.