Taylan Kümeli’den 3 Günlük Yaz Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Taylan Kümeli diyetleri ve metotları ile zayıflayan eminim bir çok kişi vardır. Bu sefer de katıldığı bir programda bir diyet listesi verdi bizlere. Aslında diyet yapmak zor bir iş değil, sağlıklı uzun diyetler ne aç bırakıyor, ne de yoruyor fakat insanoğlu sabırsız hemen kilo vermek, rahatlamak istiyor. Taylan Kümeli de bunun farkında olacak ki kısa bir diyet listesi hazırlamış bu yüzden.

3 Günlük Yaz Diyeti Listesi

Kahvaltıda domates salatalık ve peynir tüketebileceksiniz. Peynir sadece bir porsiyon olsun lütfen. Yanında bir dilim kepek ya da çavdar ekmeği yemek mümkün. Çayı şekersiz olmak üzere sınırsız olarak, kahveyi ise sade eve şekersiz olarak bir iki fincan içebilirsiniz kahvaltıda. Kahvaltısı kesinlikle güne başlamayın.

Kahvaltı ve öğle arasında bir ara öğün yapmak lazım. Bu arada öğünde bir adet yeşil elma yiyebilirsiniz. Meyve sevmeyenler yarım avuç çiğ fındık yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinde yine hafif geçeceğiz menüyü. Bir kase yağsız yoğurt ya da bol yeşillikli bir salata ile öğle yemeğini geçiştirebilirsiniz.

Öğle ve akşam yemeği arasında yine bir ara öğün yapabilirsiniz. Bu ara öğünde bir bardak az yağlı sütün içine bir miktar zencefil katarak tüketirseniz hızlı bir detoks etkisi olacaktır.

Akşam yemeği ise protein ağırlıklı olacak sayın okurlarımız. Mümkünse bir porsiyon haşlanmış ya da ızgara olacak şekilde kırmızı et, tavuk ya da hindi tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinden sonra meyve, kuruyemiş filan yemek yok. Gün içinde en az iki buçuk litre su içmeli, hareketsiz olmamalısınız.