Taze Fasulye ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Ayşe kadın cinsiyle genelde anılan taze fasulye, zayıflatma konusunda başarılı baklagiller arasındadır. Bunun sebebi taze fasulyenin tanelerinin tok tutma özelliği, kabuğunun ise yağ yakma özelliğinin bulunmasıdır. Normal şartlarda tek bir çeşit üzerine kurulu diyetleri pek desteklemesek de bu diyet denenip, araştırıldı ve bu yüzden karşınıza çıkarıldı. Tek çeşit üzerine hazırlanan diyetler, fazla uzun süreli yapılmamalıdır. Bu hem fazla can sıkıcı olur, hem de vücut şok etkisinden çıkacağı için etkisi kaybolur. Taze fasulye diyetini bir haftayı geçirmeden yapınız.
protein-diyeti Öncelik taze fasulyeleri nasıl yemek üzerine olmalı. Taze fasulyelerin uçlarını kesin ve fasulyeleri yirmi dakika kadar ılık, sirkeli suda bekletin. Suya da bir yemek kaşığı tuz atın, karıştırın. Hem dezenfekte olacak, hem de biraz yumuşayacaktır. Ardından sıcak suyun içine alın fasulyeleri ve haşlanana kadar kaynatın. Koyacağınız sıcak su fasulyeleri bir parmak geçsin yeter. İçine en az 3 diş sarımsak, julyen doğranmış bir soğan, bir adet doğranmış domates ve tuz ile baharat ilave edebilirsiniz.fasulye-diyetiDaha sonra altını kapatıp soğumaya bırakın. Bu fasulyeleri sabah, öğle ve akşam yemeklerinde bir tabağı geçmeyecek şekilde yemelisiniz. Yanında yağsız yoğurt ya da bir küçük kase salata da tüketmekte sıkıntı olmayacak. Eğer doymuş hissetmezseniz bile sıkıntı yapmayın, yarım saat bir saat kadar direnin, göreceksiniz ki ardından acıkmayacaksınız.
Eğer diyetin etkisini artırmak, daha fazla kilo vermek istiyorum diyorsanız sporu ihmal etmeyin. Bu bir haftanın en az 4 günü yürüyüş, koşu gibi sporlarla metabolizmanızı hızlandırın.