şişli vip bayan

Tırnak Mantarına Sarımsak Çözümü

  • 1 Star
    Loading...

Tırnak mantarı son yıllarda oldukça sıkıntı olmuş durumda. Bunun sebebi ayakkabıların kalitesiz oluşu, ayakların terleme yapması, ya da abdest alma gibi yerlerde bulaşması gibi nedenlerdir. Ayağınızı ıslak biçimde yani tam kurulamadan bırakıp, ayakkabı giydiğinizde de tırnak ve ayak mantarı oluşması olasılığı artar.

Günümüzde rekabet koşullarının iyice artması sonucu ayakkabılar eskisine nazaran daha basit yapılmaktadır, yapımında genelde naylon olarak bildiğiniz polyster kullanılmaktadır. Bu da ayaklarınızda ve tırnaklarınızda mantar oluşumunu hızlandırmaktadır.

tırnak mantarı nedir

Tırnak mantarı, tırnağın çevresinde oluşan ve tırnağın büyümesine engel olan, koku yapan bir cilt sorunudur. Piyasa bir çok tırnak mantarı tedavisi bulunsa da, bunların çoğu kimyasal içeriklidir ve cildinize hasar verebilir. Bu yüzden en doğru seçim el ve ayak tırnaklarında oluşan tırnak mantarına doğal çözümlerle çare bulmaktır.

4-5 diş sarımsak ve bir miktar su ile bu mantar olayından kurtulmak mümkün. Fakat tek şart bunu bir ilaç gibi düşünerek düzenli olarak tırnak bölgesine uygulamak. Öncelikli olarak bu doğal çözümü uygulamak için ne olursa olsun iyi bir tırnak çevresi temizliği gerekiyor. Bunun için tırnak çevresini önce iyice yıkayın, ardından temiz olduğundan emin olduğunuz bir tırnak makası ya da törpü ile temizleyin. Temizliğin ardından bir sabun ile o bölgeleri iyice yıkayın ve iyice kurulayın.

tırnak mantarı

Sarımsakları dövün ve dövülen sarımsakları yarım çay bardağı sıcak suyun içine koyup karıştırın. Ardından kurulanmış olan bölgeye sürün. Biraz yanma görülebilir fakat umursamayın, bu temizliği iki günde bir tırnaklarınıza uygulayın. Bir süre sonra mantarın azaldığını, sonrasında ise yok olduğunu göreceksiniz.