• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tok Tutan Diyet Listesi

  • 1 Star
    Loading...

Hep aç kalmaktan, uzun diyetlerden ve buna rağmen az kilo vermekten sıkıldınız değil mi? Kim hem günlerce aç kalıp hem de kilo verememek ister ki? Pekala size tok kalacaksınız ve kilo vereceksiniz desek ne dersiniz?

Bu diyet listesinin içeriği az fakat tok tutma oranı yüksek sayın okurlar. Aslında genel mantık olarak bakarsanız karbonhidratlar geçici süre tok tutma özelliği olan besinlerdir. Yenildiklerinde vücut hemen karbonhidratı yakmaya başlar ve açlık hissi bir süre sonra ortaya çıkar. Ama protein böyle değildir. Vücuda protein girerse vücut önce önceden kalan karbonhidratları, sonra yağları yakar. Böylece hem daha tok kalmış olursunuz, hem de hızla kilo vermeye başlarsınız. Gelelim diyet listesini vermeye.

tok tutan yiyecekler

Kahvaltıya özel bazı yiyecekler almanız gerekiyor. Bunlardan biri lor peyniri, diğeri ise yağsız beyaz peynirdir. Biraz yumurta, biraz yağsız yoğurt da gerekiyor kahvaltı için. Yani kahvaltıda haşlanmış yumurta (sınırsız), yağsız yoğurt ve peynir dışında bir şey yemeyin. Ayrıca şekersiz çay ya da kahve de içebilirsiniz.
Öğle yemeği ise biraz zorlu geçebilir. 1 kase yağsız yeşil salatanın yanında 2 ya da 3 kase yağsız yoğurt tüketebilirsiniz.
Akşam yemeği yine proteine dayalı bir menü sizleri bekliyor. Kırmızı et ya da beyaz et, balık gibi yiyecekler ve bakla, barbunya gibi baklagiller bol protein içerir. Etleri de baklagilleri de yağsız yapmaya özen gösterin ve doyana kadar yiyin.

tok tutan diyet
Bu diyeti uzun süre devam ettirmek yanlış olabilir. Bu yüzden bir haftayı geçmeyin genelde diyeti uygularken.
Günde yarım saatlik spor vücudun yağ yakışını hızlandıracaktır. Yürüyüş ya da bisiklet gibi sizi çok fazla yormayacak sporları tercih ediniz.