Toksin Sökücü Zencefil Limon Suyu

  • 1 Star
    Loading...

Detoks suyu tarifleri kilo verme için çok önemlidir. Detoks, vücudun toksinlerden yani gereksiz, işe yaramayan ödemlerden, fazlalıklardan arındırılması anlamına gelir. Bu şekilde ödemleri atınca hızlı bir şekilde zayıflarsınız. Şimdi gelelim ödem söktüren zencefil limon tarifine. Ödem sökme diyetler öncesinde kesinlikle yapılması gereken bir eylemdir.

Detoks Neden Yapılır?

Detoks kilo vermek isteyenlere öncelikli olarak önerilen bir yöntemdir. Kilo vermenin de başlıca unsurudur. Kilo vermek için önce vücudu gereksiz maddelerden temizlemek, ardından diyete başlamak en doğrusudur. Zaten ilk aşamada attığınız ödemler ve toksinler sayesinde en az 2 kilo vereceksiniz ve psikolojik olarak da diyete kendinizi hazır hissedeceksiniz.

Zencefil Limon Kürü Tarifi

Zencefil ve limon efsanesi kür için gerekli olan malzemeler iki adet limon ve 2 ya da 3 kaşık rendelenmiş zencefil. Gerisi gerçekten kolay, iki adet limonun suyunu sıkıyoruz ve bir bardağa alıyoruz sayın okurlarımız. Rendelenmiş zencefilleri bardağın içine atıyoruz ve en az yarım saat bekletiyoruz, iyice karışması için arada bir karıştırabilirsiniz. İçmeden önce biraz daha karıştırıp süzerek içebilirsiniz.

Bu bir bardak olarak hazırladığınız kürü sabahları bir, akşamları bir bardak olacak şekilde içmeniz gerekiyor. Mümkünse sabah aç karna, akşam da yatmadan önce içmek daha doğru olacaktır ama tercih sizin. Bu kürü bir hafta boyunca tüketirseniz vücuda iyi bir detoks etkisi olur, iki hafta uygularsanız tam bir detoks sağlamış olursunuz.