Toksinleri Atan İçecek

  • 1 Star
    Loading...

Toksinler, bazı maddelerin artıkları sonucu, hava ve su kirliliği sonucu ya da bazı mikropların ürettiği zararlı maddelerdir. İnsan vücuduna toksinler zaman zaman başka yöntemlerle girerler ve dışarı atılması oldukça zor biçimde yerleşirler. Bu da zamanla vücudunuzun zarar görmesine, ödem yapmasına, şişmesine, yer yer kızarıklıklar ve tahribatlar görülmesine neden olur. Ayrıca bu toksinler bir hastalığa yakalandığımızda yani zayıf anımızı yakaladıklarından daha zararlı bir hale gelirler ve hastalıktan daha uzun vadede kurtulmamıza neden olurlar.
Pekala bu toksinleri vücuttan nasıl atacağız? Bazı yiyecek ve içecekler daha doğrusu bazı besinler, toksinleri sökme konusunda çok başarılıdırlar.
Biz de sizler için güzel besinleri bir araya getirdik ve bir toksin söktürücü içecek hazırladık. Toksinlerden temizlendikten sonra diyet ya da ilaç tedavisi vücutta çok daha etkili olacaktır hem.
Kullanacağımız malzemeler şöyle:toksin atan çay

  • 1 adet orta boy limon
  • 2 tatlı kaşığı kadar zencefil
  • 3 adet yeşil elma
  • Bir miktar su

Şimdi öncelikle limonu, elmayı ve zencefili varsa robottan geçirin. Eğer mutfak robotunuz yoksa rendeleyerek de aynı işlemi yapabilirsiniz. Robottan geçirdiğiniz ya da rendelediğiniz malzemeleri sularıyla beraber bir kaba alıyoruz ve üzerine en az iki çay bardağı soğuk su ilave ediyoruz. Suyun soğuk olmasının içecekle alakası yok fakat, karışım soğukken daha güzel içilebilir.toksin arındıran Toksin söktüren bu içeceği her gün sabah kalkar kalkmaz bir su bardağı için. Kısa sürede rahatladığınızı hissedeceksiniz ve bu içeceği kullandığınız süre boyunca nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan uzak kalacaksınız.