• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tüm Ciltlere Özel Cilt Bakım Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

E vitamini eksikliğinden cildinde lekeler ve izler oluşan kadınlara gelsin özellikle bu tarifimiz. Aslında bu izlerin kaybolması E vitamini tüketimiyle zamanla geçebilir fakat cildin tamamen pürüzsüz hale gelmesi ve harika bir cilt için sizlerle bir cilt bakım maskesi paylaşacağız. Bu cilt bakım maskesi genç, yaşlı, yağlı, kuru cilt demeden her cilde uygun bir maskedir ve ürünleri organik olarak aldığınız takdirde her zaman için kullanabilirsiniz.

Bir yemek kaşığı kestane balı

Aktarlarda bulabileceğiniz bir yemek kaşığı jojoba yağı

Aktarlarda bulabileceğiniz bir yemek kaşığı badem yağı

Aktarlarda bulabileceğiniz üç yemek kaşığı E vitamini yağı

yüz maskesi

Tüm malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz, ardından en az bir saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz karışımı sayın okurlar. Vücudunuzda kırışıklık olan, cilt lekesi ya da güneş lekesi olan, iz bulunan, sivilce izi kalan her yere rahatça sürebilirsiniz. Düzenli olarak haftada en az üç gün uygulandığında kısa sürede izlerin azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

sivilce lekeleri nasıl geçer

Piyasada satılan, çoğunluğu kimyasal maddeler içeren cilt bakım ürünlerini kullandığınızda da yakın zamanda iyi geldiğini göreceksiniz fakat bu tamamen içindeki kimyasal maddelerin geçici etkisinden kaynaklanıyor olacak. Bu cilt bakım ürünlerini kullandıktan bir süre sonra lekeler ve izler geri gelecek ve eskisine göre daha bile kötü olacaktır. Tabi her ürün için aynı şeyi söylemek doğru olmaz, çünkü gerçekten organik ürünler de var piyasada haklarını yememek lazım. Bu yüzden eğer evde cilt bakımı ürünü yapmaya üşeniyorsanız bile alırken organik olduğundan emin olun.