Tüp Bebek Merkezi Seçerken Dikkat!

  • 1 Star
    Loading...

tüpbebek merkezi

Denediniz denediniz olmadı, kısırlık tedavisi gördünüz yine bebek sahibi olamadınız canınızı sıkmayın artık dünyada da Türkiye’de de oldukça revaçta olan tüp bebek tedavisi seçeneği var daha. Türkiye ‘de başta eğitim araştırma hastaneleri, üniversite hastaneleri ve kadın doğum hastaneleri olmak üzere bir sürü hastane bünyesinde ya da bağımsız olarak açılmış tüp bebek merkezi var. Gidip doktorlardan istediğiniz kadar bilgi alabilirsiniz ya da sitemizde tüp bebek tedavisinde hangi yöntemlerin kullanıldığını, artı ve eksilerini, kimlere uygulandığını okuyup biraz bilgi sahibi olduktan sonra doktora başvurabilirsiniz.

Pekala bu kadar tüp bebek merkezi var, neye göre tercih etmeliyim? Tüp bebek tedavisinin yapılacağı merkez ve tedaviyi yapacak doktor, başarı olayını direkt olarak etkileyeceğinden bu seçim çok önemlidir. Tüp bebek merkezinin ne zamandan beri çalıştığı, hastalar tarafından ne kadar tercih edildiği, başarı oranları, doktorların size yaklaşımı ve bilgilendirmesi konularını kriter olarak kullanabilirsiniz. Fiyat olarak çok uçuk bir özel hastane bünyesinde değilse aşağı yukarı aynı fiyatlara sahiptirler zaten.

Yakın zamanda tüp bebek tedavisi görmüş yakınlarınız varsa biraz daha şanslısınız, onların tavsiyelerini dinleyerek ve araştırmalarınıza tavsiyeleri ve kriterleri de ekleyerek tüp bebek merkezinizi seçebilirsiniz.