Tüp Bebek Tedavisi Denemeleri Hakkında Bilgiler

  • 1 Star
    Loading...

kaç dneme

Tüp bebek denemelerinde hiçbir uzman size şu kadar deneme şansınız var diyemez çünkü denemelerde bilimsel sabit bir sayı yoktur. Tüp bebek deneme sayısı hastanın psikolojisiyle, maddi kaynaklarıyla, ne kadar bebek istediğiyle, vücudunun ilaçlara karşı direnciyle alakalıdır. Şu ana kadar elde edilen bilgilere göre onuncu denemesinde bile başarılı ebeveynlerin olduğunun düşününce en önemli unsurun sabırlı ve azimli olmak olduğunu söyleyebiliriz.

Şu ana kadar yapılmış çalışmalar neticesinde ilk seferde başarısız olan çiftlerin yaklaşık üç denemede başarılı olduğu gözlemlenmiştir fakat bu sayıyı da kafanızda sakın kesin olarak belirlemeyiniz en başta da dediğimiz gibi kesin bir deneme sayı yok. Tüp bebek tedavisi konusunda çalışan uzmanların yorumu denemeler hakkında sadece denemeler arttıkça tüp bebek başarı oranının düşeceği yönündedir.

Her başarısız deneme sonunda doktorunuz başarısızlık sebeplerini incelemek için bazı testler yapacak ve bir dahaki deneme de aynı sıkıntıdan başarısız olmasını engellemeye çalışacaktır. Eğer tüp bebek tedavisinde başarısız deneme ya da denemelerden sonra doktorunuzu değiştirecekseniz, önceki test sonuçlarını, süreç boyunca uyguladıklarınızı, kullandığınız ilaçları yeni doktorunuza söylemeniz gerekmektedir aksi taktirde başarı oranınız düşecektir.