Tüp Bebek Tedavisi-Protein İlişkisi

  • 1 Star
    Loading...

protein

Proteinin herkese ne kadar yararlı olduğunu düşününce, bebeğe ve anne adayına da yararını tartışmaya aslında hiç gerek yok. Zaten karbonhidrat yemeyin diyen tüm diyetisyenler, kadın doğum uzmanları proteinleri önermektedirler.

Uzmanların proteini önermelerinin sebepleri kasları güçlendirmesi böylece anne adayının gebelikte bebeği taşımada zorluk çekmemesi, bebeğin güçlenerek hayata geldiğinde daha dinç olması ve güçlenen annenin doğum sırasında daha az sıkıntı yaşamasıdır.

Karbonhidrat içeren kırmızı et, süt ve süt ürünleri, tavuk, balık, yumurta gibi bol protein içeren yiyeceklerin ve içeceklerin tüketimi hem gebelik sırasında anne ve bebeğin kemik gelişimini sağlar, hem de obezitenin önüne geçerek sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamanızı sağlar.

Günümüzün ünlü diyetleri olan dukan diyeti, karatay diyeti gibi diyetlerde protein üzerine kurulu diyetlerdir.  Protein diyetleri ağır diyetlerdir ve bu yüzden gebelik sonrası uygulanmasını tavsiye ediyoruz, gebelik sırasında sıkıntı yaşayabilirsiniz.