Tüp Bebek Tedavisinde Ebeveyn Adaylarının Beklentileri

  • 1 Star
    Loading...

beklentiler

Tüp bebek tedavisinde ebeveyn adayları hemen çocuklarının olması, yani tüp bebek tedavisinin başarılı olması beklentisi içindedir. Tüp bebek tedavisindeki bu beklenti anne ve baba adayını moral olarak yıpratabilir ve tedavinin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olur. Tüp bebek tedavisinde de normal gebelikte olduğu gibi sabıra büyük ihtiyaç vardır. Denemeleri sonucu onuncu denemesinde bile başarılı olan sabırlı ebeveyn adayları olduğunu biliyoruz yani sabırlı, azimli, güçlü olmak tüp bebek tedavisinde çok önemlidir.

Ebeveyn adayı çiftlerin tüp bebek denemelerinin sayısında tereddüt etmeleri halinde doktorlarına başvurmaları, tüp bebek tedavisi tekrar uygulayıp uygulayamayacakları konusunda bilgi almaları gerekmektedir. Çünkü danışmadan başka bir tüp merkezinde şansınızı denemek annenin sağlığında, doğacak bebeğinizin sağlığından olumsuz etkiler yaratabilir ve geleceğinizi olumsuz yönde etkileyen sonuçlar doğurabilir.

Tek yumurtadan bile tüp bebek tedavisi yapılabildiği günümüzde umudunuzu kesinlikle kaybetmeyiniz. İnanç tüp bebek tedavisinin olmazsa olmaz bir bileşenidir ve fiziksel kriterler kadar önemli bir kriterdir. Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın ve inancınızı kaybetmeyin.

Doktorunuzu en azından tüp bebek denemelerinizin ilk dört beş denemede değiştirmemenizi tavsiye ediyoruz çünkü doktorunuz başarısızlığın sebeplerini belirleyerek ilaç tedavisini anne ya da baba adayına ona göre uygulayacak ve başarıya ulaşmanıza bir adım daha yaklaşacaktır. Fakat bu süreçte tüp bebek doktorunuzdan şikayetçi iseniz bırakmak zorunda kalırsanız yeniden tedaviye başlayacağınız doktora önceki tedaviyi, kullanılan ilaçları, yapılan uygulamaları eksiksiz anlatmak gerekmektedir.