Tüp Bebek Tedavisindeki Canlı Doğum Oranı

  • 1 Star
    Loading...

canlıdoğum

Tüp bebek tedavisinin uygulanması tamamlandıktan sonra embriyonun anne rahime yerleştirilmesi sonucunda anne adayının karnında aynı normal gebelikte olduğu gibi bebek büyümeye başlar. Tıpkı normal gebelikte olduğu gibi, tüp bebek gebeliğinde de düşük yapma ya da bebeğin canlı doğmama ihtimali maalesef bulunmaktadır. Bebeğin canlı doğmasının olasılığını artırmak bir çok etkene bağlıdır sayın okuyucularımız. Hemen canınızı sıkıp bir de bu ihtimalle moralinizi bozmayın lütfen.

Şimdi gelelim bebeğin canlı doğmama ihtimalinin nelere bağlı olduğuna. Öncelikle döllenme için alınan yumurtaların ve spermin kalitesi yerindeyse tüp bebek tedavisindeki canlı doğum olmama oranı oldukça azalacaktır. Yani yumurtaların ve spermin kalitesini düşüren her şey  tüp bebeğin canlı doğma ihtimalini etkileyecektir. Tüp bebek tedavisinde yumurtaların kalitesini belirleyen en önemli husustan biri anne adayının yaş faktörüdür. Özellikle 40 yaşını geçmiş anne adaylarının yumurta kaliteleri düşeceğinden, canlı doğum oranı ya da tüp bebek tedavisinin tutmama oranı azalacaktır. Bu yüzden tüp bebek tedavisine başlamadan yaşınız, sağlığınız, kilonuz, eşinizin spermleri çok önemli olup tüp bebeğinizin ya da normal gebelikle doğuracağınız bebeğiniz  canlı doğacaktır.

Eğer başarısız bir doğum gerçekleştirirseniz psikolojinizi, moralinizi bir an önce toplayıp tekrar yaşınız geçmeden tüp bebek tedavisini denemenizi tavsiye eder, kadinderki.com ailesi olarak hepinize sağlıklı çocuklarla bir gelecek diliyoruz.