Ünlüler Makarna Diyeti ile Zayıflıyor

  • 1 Star
    Loading...

Ünlülerin zayıflamasını hep müthiş diyetisyenler olarak düşünmeyin. Çok farklı diyetler uygulayarak kilo veren bir çok ünlü var. Makarna diyeti de farklı olarak değerlendirebileceğimiz bir diyet. Tabi bir şok diyet olarak değerlendirilmese de kalorisi çok düşük bir diyettir. Diyet 3 ya da 5 gün süreyle yapılır ve çok sıkı bir diyet listesidir. İlk olarak Sophie Loren bu diyetle formla kaldığını açıklamış olsa da şu an dünyada bir çok ünlü makarna diyeti yapmakta ve bu sayede yeri geldiğinde kilo vermekte yeri geldiğinde fit kalmakta, formunu korumaktadır. Bakalım makarna diyeti nasıl yapılıyor.

Makarna diyeti listesi 

Makarna diyeti kahvaltısı oldukça doyurucu az olduğuna bakmayın. Sadece bir adet haşlanmış ile idare etmek zorundasınız. Yanında çay içebilirsiniz tabi ki şekersiz olacak şekilde.

Öğle yemeğinde diyet boyunca yemeniz gereken yiyecek proteinli gıdalar. Yani öğle yemeğinde sizlere önerimiz et tüketmeniz. Tavuk, balık, hindi ya da kırmızı et gibi proteinli gıdalardan yağsız parçaları tercih edin ve bir porsiyon tüketin.

Akşam yemeği ise yağsız bir tabak makarna. Zaten diyet adını bu makarnadan alıyor. Yağsız olması çok önemli, haşladığınız makarnada herhangi bir sos kullanmayın ve bir porsiyondan fazla tüketmeyin.

Diyeti yaparken egzersiz yapmak, düzenli ve dengeli kilo vermeye yardımcı olur. Bu yüzden hangi diyeti yaparsanız yapın, sporu ihmal etmeyin. Ahmet Maranki, Ender Saraç gibi üstat hocalarımızın da önerdiği bu diyetleri bir kez deneyin derim.